୧୫-୧୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଙ୍କ ଟିକା ପାଇଁ ଆଜିଠୁ କୋଓ୍ୱିନ୍‌ରେ ପଞ୍ଜିକରଣ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ପଞ୍ଜୀକରଣ
Khabar Odisha:Registration-in-Cowin-for-today-15-14-years-old-learn-how-to-register
ଭୁବନେଶ୍ୱର ,ଜାନୁଆରୀ ୧(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

କରୋନା ଭୂତାଣୁ ରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ  ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖରେ ୧୫-୧୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ କୋୱିନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ ।

ପିଲାଙ୍କ ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଜନ୍ମ ୨୦୦୭ କିମ୍ବା ତା’ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଛି କେବଳ ସେହିମାନେ ହିଁ ଟିକା ନେବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି।

୧୫-୧୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି କରିବେ ପଞ୍ଜୀକରଣ -

  • ୧୫-୧୮ ବର୍ଷର ପିଲାମାନଙ୍କ ଟିକା ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବାକୁ ପ୍ରଥମେ www.cowin.gov.in କୁ ଯାଆନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, କୋୱିନ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିପାରିବେ ।
  • ଆପଣଙ୍କର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ ଏବଂ OTP ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ (ଏକ ସମୟ ପାସୱାର୍ଡ) ।
  • ଆପଣଙ୍କର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ପ୍ରାପ୍ତ OTP ନମ୍ବର ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଯାଞ୍ଚ ବଟନ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।
  • ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପରେ, CoWin ଟ୍ୟାବ୍ କୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ Vaccination ଟ୍ୟାବ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଆଗକୁ ଯାଅ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।
  • ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଏକ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପୃଷ୍ଠା ଦେଖିପାରିବେ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଫଟୋ ID ପ୍ରକାର, ନମ୍ବର ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ନାମ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଲିଙ୍ଗ ଏବଂ ବୟସ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପଡିବ ।
  • ଥରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ ସରିବା ପରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ଏକ ନିଶ୍ଚିତକରଣ ବାର୍ତ୍ତା ପାଇବେ ।

ଅନଲାଇନ ପଞ୍ଜୀକରଣ ନ କରିପାରିଲେ ଜାନୁଆରୀ ୩ରୁ ଟିକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ନିଜେ ଟିକା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇ କୋୱିନ ଅଫଲାଇନ ପଞ୍ଜୀକରଣର ଲାଭ ନେଇପାରିବେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment