ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଦଳ କୌଣସି ଚାପରେ ନାହିଁ- ବିରାଟ କୋହଲି
Khabar Odisha:English-conditions-favour-NZ-in-WTC-final-as-equal-Virat-Kohli

ମୁମ୍ବାଇ, ଜୁନ୍ 2(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):ବୁଧବାର ବିରାଟ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ (WTC) ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସମାନ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛନ୍ତି। ଦଳଗୁଡିକ ଜୁନ୍ 18 ରୁ ହାମ୍ପସାୟର୍ ବୋଲରେ ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳିବେ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ  ଭାରତ ବ୍ରିଟେନ ଗସ୍ତରେ ଯିବ, ଯେଉଁଥିରେ ଅଗଷ୍ଟ 4 ରୁ ଠାରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ ।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭଳି ଆମ ପାଇଁ ଯେତିକି ଶକ୍ତିଶାଳୀ। ଆମେ ସମାନ ବୋଲି ଭାବି ଆମେ ବିମାନରେ ଯିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଯିଏ ଭଲ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବ ସେ ଶୀର୍ଷକୁ ଆସିବ ବୋଲି କୋହଲି କହିଛନ୍ତି। ବିଦାୟ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ।

ବୁଧବାର ଲର୍ଡସରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଆୟୋଜକଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଅଛି। WTC ଫାଇନାଲ୍ର ମାତ୍ର ଚାରି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ ଜୁନ୍ 14 ରେ ଏଜବାଷ୍ଟନ୍ ଠାରେ ସେମାନଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଶେଷ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ତେବେ ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଖେଳ ସମୟ ରହିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ସୁବିଧା ରଖିନାହିଁ ବୋଲି କୋହଲି କହିଛନ୍ତି।

କୋହଲି କହିଛନ୍ତି, "ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ନୁହେଁ ଆମେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଖେଳୁଛୁ। କେବଳ ଚାରିଟି ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ଆମର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ।"

ଭାରତ କ୍ରିକେଟର ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ, ଉମେଶ ଯାଦବ ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା WTC ଫାଇନାଲକୁ ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲର ସମାନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଉଭୟ କୋହଲି ଏବଂ ଭାରତ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏକମତ ହୋଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଅଂଶ ଅଧିକ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ।

କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଗତ ପାଞ୍ଚ-ଛଅ ବର୍ଷର ସମସ୍ତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ସଂଗ୍ରହ ପରି।

ଫାଇନାଲର ତୀବ୍ରତା, ଦଳଗୁଡିକ ଗୋଟିଏ ବାୟୋ-ସୁରକ୍ଷିତ ବବଲରୁ ଅନ୍ୟକୁ ଯିବେ ଏବଂ କୋହଲି ଖେଳାଳିଙ୍କ ମାନସିକ ସ୍ବସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ 'ବବୁଲ କ୍ରିକେଟ୍'ର ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।

କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାମ୍ପ୍ରତିକ କଠିନତା ସହିତ (ଗୋଟିଏ ବାୟୋ-ବବଲରୁ ଅନ୍ୟକୁ ଯିବା) ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର।

ଗୋଟିଏ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୀମିତ ରହିବା (କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ)। ମାନସିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଚରିତ୍ରକୁ ଆସିବ। କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଖେଳ ସହିତ ସଂଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରିପାରିବେ।"

2018 ରେ ଶେଷଗସ୍ତରେ ଭାରତକୁ 4-1ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିବା ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ପରେ WTC ଫାଇନାଲ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।
ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ ବୋଲି କୋହଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, "(ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ୍) ଆମ ପାଇଁ ଚୂଡାନ୍ତ ସୀମା ନୁହେଁ। ଆମେ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଶୀର୍ଷରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁ। ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଆମେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଛୁ, ଆମ ପାଇଁ ଏହା କେବଳ ମାନକକୁ ଉଚ୍ଚରେ ରଖିବା।"

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment