ଦେଶର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଏସବିଆଇ ପରି ଚାରି କିମ୍ବା ପାଞ୍ଚଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକ- ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
Khabar Odisha:India-needs-four-or-five-banks-like-SBI-to-support-the-countrys-economic-growth---Nirmala-Sitaraman

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ରବିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଏସବିଆଇ ପରି ଚାରି କିମ୍ବା ପାଞ୍ଚଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଅର୍ଥନୀତି ଏକ ଭିନ୍ନ ସ୍ତରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହେଉଛି, ଶିଳ୍ପ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଅନୁକୂଳ ହେଉଛି, ଅନେକ ନୂତନ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ଏହି ଆହ୍ୱାନଗୁଡିକର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆମକୁ କେବଳ ଅଧିକ ନୁହେଁ, ବରଂ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ବୋଲି ମୁମ୍ବାଇରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆସୋସିଏସନ୍ (ଆଇବିଏ) ର ୭୪ ତମ ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ସେ ବ୍ୟାଙ୍କର୍ମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ।

ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଶିଳ୍ପକୁ ତୁରନ୍ତ ଏବଂ ଦୀର୍ଘମିଆଦି ଭବିଷ୍ୟତରେ କିପରି ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ତାହା କଳ୍ପନା କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ଆମେ କୋଭିଡ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୃଶ୍ୟକୁ ଦେଖିବା, ତେବେ ଭାରତର ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଭାରତ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଡିଜିଟାଇଜେସନ୍ ର ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଫଳ ଗ୍ରହଣ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ଭବିଷ୍ୟତ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ନିରବିହୀନ ଏବଂ ପରସ୍ପର ସହ ଜଡିତ ଡିଜିଟାଲ୍ ସିଷ୍ଟମର ଗୁରୁତ୍ୱ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି: ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗର ଦୀର୍ଘମିଆଦି ଭବିଷ୍ୟତ ଡିଜିଟାଇଜଡ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେବ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment