2025 ସୁଦ୍ଧା 900 ମିଲିଅନ ଛୁଇଁବ ଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟବହାର କାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
Khabar Odisha:Active-internet-users-likely-to-reach-900-mn-by-2025-in-india

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ଜୁନ୍ 3(ଖବର ଓଡିଶା): 2025 ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ 45% ବୃଦ୍ଧି ପାଇ 900 ନିୟୁତକୁ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରକାଶିତ IAMAI-Kantar Cube ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଗତବର୍ଷ 622 ନିୟୁତ ଥିଲା।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, 2025 ସୁଦ୍ଧା ସହରାଞ୍ଚଳ କେନ୍ଦ୍ର ତୁଳନାରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଭାରତରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ରହିପାରନ୍ତି ଯାହା ଦେଶରେ ଡିଜିଟାଲ ଇକୋସିଷ୍ଟମକୁ ମଜବୁତ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ପୁରଣ କରିବ।

“2025 ସୁଦ୍ଧା ସହରାଞ୍ଚଳ ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ଗ୍ରାମୀଣ ଭାରତରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଥିବେ। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି, ଏହି ଉଦୀୟମାନ ଜନସଂଖ୍ୟାର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଡିଜିଟାଲ୍ ଇକୋସିଷ୍ଟମ୍ ବିକଶିତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ଆସନ୍ତା କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଡିଜିଟାଲ୍ ଇକୋସିଷ୍ଟମ୍ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀ ଭାବରେ ଭର୍ନାକୁଲାର୍, ଭଏସ୍ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବ ବୋଲି କାନ୍ତର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି।

ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଯଦିଓ ସହରାଞ୍ଚଳ ଭାରତରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପ୍ରବେଶ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ତୁଳନାରେ ଦୁଇଗୁଣ ଅଧିକ, ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଉପଭୋକ୍ତା ସଂଖ୍ୟା ବର୍ଷକୁ ବର୍ଷ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment