ଆଜିଠୁ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗରେ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପରେଡ଼୍ ରିହର୍ସାଲ, ଜଗିବେ ୩୦ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
Khabar Odisha:Republic-day-Rehearsral-From-Today-in-Gandhi-Marg
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜାନୁଆରୀ 22 (ଖବର ଓଡିଶା) :

ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପ୍ରସ୍ତୁତି ।  ଆଜିଠାରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପରେଡ଼୍ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ରିହର୍ସାଲ   ଏଥି ପାଇଁ କମିସନରେଟ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି   । ପରେଡ଼୍ ସ୍ଥଳରେ ୩୦ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ ହେବେ ।

କୋଭିଡ କଟକଣା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସୀମିତ ଲୋକରେ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ କରାଯିବ   ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ ପରେଡ୍‌ରେ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେବେ  । ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗରେ ହେବ ପରେଡ଼୍ ।  ପରେଡ଼୍ ସ୍ଥଳର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ସିସିଟିଭି ନଜର ରହିବ   ପରେଡ଼୍ ସ୍ଥଳ ନିକଟରେ ସିସିଟିଭି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କକ୍ଷ ସ୍ଥାପନ ହେବ । ପରେଡ଼୍ ସ୍ଥଳ ସୁରକ୍ଷା ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଆଜି ରହିରର୍ସାଲ ଆରମ୍ଭ ହେବ  ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗକୁ କୌଣସି ଗାଡ଼ି ଆସିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । କମିସନରେଟ ପୋଲିସର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବେ  । ପରେଡ଼୍ ସ୍ଥଳରେ ୩୦ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ସହିତ କାଉଣ୍ଟର ଟେରରିଷ୍ଟ ସ୍କ୍ୱାଡ୍, ସ୍ପେସାଲ ଟାକ୍ଟିକାଲ ୟୁନିଟ, ଏସଓଜି ଯବାନ, ସିକ୍ୟୁରିଟି, ସାର୍ପ ସୁଟର୍, ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର, ବୋମା ନିଷ୍କ୍ରିୟକାରୀ ଦଳ, ମୁତୟନ ରହିବେ  
ରବୀନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପ, ଆଇଜି ପାର୍କ ପଟୁ ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବ   । ପରେଡ୍‌ସ୍ଥଳକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ରାସ୍ତାକୁ ସିଲ୍ କରି ଦିଆଯିବ । ପୋଲିସ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ସହ ୧୮ଟି ଗ୍ରୁପ ପରେଡ଼୍ ରେ ଭାଗ ନେବେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment