ଯୁବରାଜ କଲେ ଖୁଲାସା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ, ହେଲେ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା ଧୋନୀଙ୍କ ନାମ
Khabar Odisha:Was-expecting-to-lead-India-in-T20-WC-but-Dhonis-name-was-announced-Yuvraj

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ଜୁନ୍ 10(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ, ଭାରତ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ନ ପାଇବାର ଦୁଃଖ ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯୁବରାଜ ସିଂ। 2007 ମସିହାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ବୋଲି ଆଶା କରିଥିଲେ ଯୁବରାଜ।

ତେବେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସମୟରେ ଭାରତ 50 ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ ହରି ସାରିଥିଲା ଏବଂ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ବହୁତ ଅଶାନ୍ତି ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଏବଂ ତା’ପରେ ଦୁଇମାସ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସହିତ ଏକ ମାସ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। ଏବଂ ତା’ପରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ । ଏକ ମାସ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଥିଲା ତେଣୁ ଘରଠାରୁ ଚାରିମାସ ଦୂରରେ ରହିବାର ଥିଲା।

ଏହା ସହିତ ସିନିୟରମାନେ ଭାବିଥିଲେ ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ବିରତି ଦରକାର ଏବଂ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ, କେହି କେହି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇ ନଥିଲେ।ମୁଁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ହେବାର ଆଶା କରୁଥିଲି ହେଲେ ଏହା ପରେ ଏମଏସ ଧୋନି ଅଧିନାୟକ ହେବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଯୁବରାଜ ସିଂ କହିଛନ୍ତି।

 ଦ୍ରାବିଡ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ଯୁବରାଜଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାର କାରଣ ଥିଲା କାରଣ ସେ ପୂର୍ବରୁ ସୀମିତ ଓଭର ଦଳର ଅନ୍ୟତମ ମୁଖ୍ୟ ଥିଲେ ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ରେଡ-ବଲ କ୍ରିକେଟରେ ତାଙ୍କ ପାଦ ଖୋଜିଥିଲେ।କିନ୍ତୁ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ସହ ଯିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ।

ଏହା ସହିତ ଧୋନିଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଯୁବରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର କଣସି ଅସୁବିଧା ହୋଇ ନାହିଁ।

ତେବେ ସେ ସମୟର କଥା ମନେ ପକାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ମନେ ଅଛି ପ୍ରଥମ ଖେଳ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ 50-55 ବଲରୁ ଶତକ ମାରିଥିଲେ। ତେଣୁ ଜାହୀର ମୋତେ ରାତିରେ ଏକ ମେସେଜ ପଠାନ୍ତି ଏବଂ କୁହନ୍ତି ଯେ 'ଭଗବାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ! ମୁଁ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ କଲି।' ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିଥିଲୁ ସେ କହିଥିଲେ 'ଓ ନା! ମୁଁ ବିଶ୍ରାମ ନେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ' 'ବୋଲି ଯୁବରାଜ କହିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment