୨୦୨୧ ମହିଳା ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟ ସହ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ମିତାଲି ରାଜ
Khabar Odisha:Mitali-Raj-wants-to-end-her-career-with-the-2021-Womens-World-Cup-victory
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅଗଷ୍ଟ ୦୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ମହାମାରୀ କରୋନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବହୁ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି ଆଇସିସି । ଏପରିକି ୨୦୨୦ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପୁରୁଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି । ମାତ୍ର ୨୦୨୧ରେ ନ୍ୟୁଜଲାଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମହିଳା ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପକୁ ଗ୍ରୀନ ସିଗନାଲ ଦେଇଛି ଆଇସିସି । ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ସହ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଏକଦିବସୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟିକା ମିତାଲି ରାଜ ।

ମିତାଲି ଏହି ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେଇ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ଜିତିବା ନିମନ୍ତେ ବହୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଲେଖିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ମିତାଲି ୨୦୨୧ ମହିଳା ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତି ତାଙ୍କ କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିୟର ସମାପ୍ତ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ଦୁଇଥର ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିବାକୁ ଭାରତ ନିକଟତର ହୋଇଛି । ୨୦୧୭ ରେ ମିତାଲି ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଫାଇନାଲରେ ଖେଳିଥିଲେ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, "୨୦୧୩ ରେ ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଆମେ ସୁପର ଛଅ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରି ନଥିଲୁ । ମୋତେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ଏବଂ ମୁଁ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲି ।" "ମୁଁ ଭାବିଲି ୨୦୧୭ ବିଶ୍ୱକପରେ ମୋତେ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ମୁଁ ସେହି ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କଲି । ଜଣେ ଖେଳାଳି ଭାବରେ, ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ମୁଁ ଅନେକ ହୋମୱାର୍କ କରିଥିଲି । ମୁଁ ଭାବିଲି ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଫାଇନାଲରେ ଥାଉ, ଯଦି ଆମେ ଜିତିବା ଫାଇନାଲ୍‌, ତା’ପରେ ମୁଁ ଅବସର ନେବି ।

"ଏତେ ବର୍ଷ ଧରି ଖେଳିବା ପରେ, ବୋଧହୁଏ ମୋର ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ଥିଲା, କେବଳ ଗୋଟିଏ ବିଶ୍ୱକପ୍ ବ୍ୟତୀତ । ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ମୁଁ ଆଉ ଏକ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଯାଉଛି, ଆଶା କରୁଛି ସମସ୍ତଙ୍କ ଶୁଭକାମନା ଏବଂ ଭଗବାନଙ୍କ ଆର୍ଶୀବାଦ ରହିଲେ ଆମେ ଏହାକୁ ଜିତିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବୁ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment