ୟୁଏଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଚଳିତ ସଂସ୍କରଣର ବାକି ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍
Khabar Odisha:IPL-2021-to-resume-in-United-Arab-Emirates

ମୁମ୍ବାଇ, ମେ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ଏହାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସାଧାରଣ ବୈଠକରେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଯେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୨୦୨୧ ର ଅସମାପ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ (ୟୁଏଇ)ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲ୍ ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରାୟତ  ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା । ଯାହା ସୁଚନା ଅନୁଯାୟୀ  ବିସିସିଆଇ ଏମିରେଟ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ସହିତ ଏକ ଅନୌପଚାରିକ ଚୁକ୍ତି କରିସାରିଛ।

ଆଜି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ର ଅବଶିଷ୍ଟ ଅଂଶକୁ ୟୁଏଇକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି - ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୧ ଅକ୍ଟୋବର ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ବର୍ଷା ରୁତୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି  ଅବଶିଷ୍ଟ ୩୧ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

ଭାରତରେ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ବୋର୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦରୁ ଜୁଲାଇ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ମାଗିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଆଇସିସି ଜୁନ୍ ରେ ଏହାର ବୈଠକ ସ୍ଥିର କରିଛି କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇର ଅନୁରୋଧକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ ରୁ ନଭେମ୍ବର ୧୫ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ଭାରତରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ବିଶ୍ୱ ସଂସ୍ଥାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ପଡିପାରେ।

 ଏହି ସମୟରେ, ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏସଜିଏମ ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଟିକସ ଛାଡ ପାଇବା ବିସିସିଆଇ ସକରାତ୍ମକ ଅଟେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment