କହ୍ନେୟା ଲାଲଙ୍କ ଘରେ ପହଂଚି ୫୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍‌,ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଦେଲେ ପ୍ରତିଶୃତି
Khabar Odisha:Chief-Minister-Ashok-Gehlot-who-reached-Kahneja-Lals-house-and-paid-Rs-51-lakh-promised-his-two-sons-for-government-jobs
ଜୟପୁର , ଜୁନ୍ 30(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଉଦୟପୁରରେ ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ହତ୍ୟା ଘଟଣା ବର୍ତ୍ତମାନ ସାରା ଦେଶରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି । ତେବେ ଆଜି ଏହି ଘଟଣାରେ ଟେଲର କହ୍ନେୟା ଲାଲଙ୍କ ଘରେ ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍ ପହଂଚି ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୫୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚେକ୍ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି ।

ଏହା ସହିତ କହ୍ନେୟା ଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚାକିରି ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯାଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମ୍ପର୍କ ଜଣାଯିବା ଘଟଣାକୁ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିବାବେଳେ ଯଥାଶୀଘ୍ର ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ଦେବା ଉଚିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ ଏହାକୁ ଏକ ଘୃଣ୍ୟ ହତ୍ୟା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା କେବଳ ରାଜ୍ୟ ନୁହେଁ ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ଥରାଇ ଦେଇଛି ବୋଲି କହିଛି। ଗେହଲୋଟ୍ ପୋଲିସର କାର‌୍ୟ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶୀଘ୍ର ଧରାଯାଇଥିବାରୁ ପୋଲିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

ଗୋଟିଏ ପଟେ ହତ୍ୟାକାରୀମାନେ ଧରାପଡିଥିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପଟେ ସେମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସଂଗଠନ ସହ ଲିଙ୍କ ଅଛି।ତେଣୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିବେ ଏବଂ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ଗୁଲାବ ଚାନ୍ଦ କାଟାରିଆଙ୍କ ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଲୋଡ଼ିବେ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ପକ୍ସୋ ଆକ୍ଟ ଅଧୀନରେ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେଇଛୁ, ଏହି ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇଛୁ ଏବଂ ଦୋଷୀକୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment