ସେଲୁନରେ ଚୁଟି କାଟିବା ପୂର୍ବରୁ ଏଣିକି ଦବାକୁ ପଡିବ ଆଧାରକାର୍ଡ, ତାମିଲନାଡୁ ସରକାରଙ୍କର ନୂଆ ନିୟମ
Khabar Odisha:Aadhaar-card-new-rules-of-Tamil-Nadu-government-have-to-be-pressed-before-cutting-hair-in-salon
ତାମିଲନାଡୁ, ଜୁନ ୦୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ (କୋଭିଡ୍ -19) ମହାମାରୀ ହେତୁ ଭାରତର ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଲକଡାଉନ୍ 5 ଏବଂ ଅନଲକ୍ -1 ରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଉପରେ ନିୟମ କୋହଳ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଅଧିକାଂଶ ଭାରତୀୟ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଚୁଟି କାଟିବା ସେଲୁନ୍ ଖୋଲାଯାଇ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ସହିତ ସେଲୁନ୍ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି |

ଏଥି ସହିତ ତାମିଲନାଡୁ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ସେଲୁନ୍ ଖୋଲିବାକୁ ନେଇ ନୂତନ ଗାଇଡ ଲାଇନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କେଶ କାଟିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆଧାର କାର୍ଡ ଦେଖାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ସେଲୁନର ମାଲିକ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସେଲୁନକୁ ଆସୁଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନାମ, ଠିକଣା, ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ଏବଂ ଆଧାର କାର୍ଡ ନମ୍ବରର ଏକ ରେକର୍ଡ ରଖିବେ |

ଏହା ସହ କେବଳ 50 ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସେଲୁନ୍‌କୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ। ସେଲୁନ୍ ମାଲିକମାନେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଡିସପୋଜେବଲ୍ ଆପ୍ରୋନ୍ ଏବଂ ଜୋତା ପାଇଁ ଏକ କଭର ଦେବେ | ଯଦି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଗ୍ରାହକ ବିଲ୍ 1000 ଟଙ୍କା ହେଉଛି ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଡିସପୋଜେବଲ୍ ଆପ୍ରୋନ୍ ଏବଂ ଫୁଟ୍ କଭର ପାଇଁ 150 ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଲକଡାଉନ୍ 5 ରେ ତାମିଲନାଡୁର ସମସ୍ତ ସେଲୁନ୍ ଏବଂ ବିୟୁଟି ପାର୍ଲର 1 ଜୁନ୍ ରୁ ଖୋଲାଯାଇଛି ​​| ତାମିଲନାଡୁ ସରକାର ସେଲୁନ୍ ଏବଂ ବିୟୁଟି ପାର୍ଲର ଖୋଲିବା ପାଇଁ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା, ପରିମଳ, ଫେସ୍ ମାସ୍କ ଏବଂ ଗ୍ଲୋଭସ୍ ସହିତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡ ଦେଖାଇବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅଟେ | ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଏହାକୁ ପାଳନ ନକରନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ତାମିଲନାଡୁ ଭାରତରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ରାଜ୍ୟ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 23 ହଜାର 495 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 10 ହଜାର 138 ମାମଲା ସକ୍ରିୟ ଏବଂ 13 ହଜାର 170 ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ତାମିଲନାଡୁରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା 187 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment