ଆଇପିଏଲ-୧୦: ଗୁଜରାତ ଲାୟନ୍ସକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟରେ ହରାଇ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ
Khabar Odisha:Hydrabad-beat-8-wickets-gujrat-lions-and-enter-to-play-off

କାନପୁର,ମେ୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଇପିଏଲ-୧୦ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚରେ ଶନିବାର ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ  ୮ଟି  ଓ୍ଵିକେଟରେ ଗୁଜରାତ ଲାୟନ୍ସକୁ ପରାଜିତ କରି ପ୍ଲେ ଅଫ ଦୌଡ଼ରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି। ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଗୁଜରାତ ଲାଇନ୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୫୪ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୧୮.୧ ଓଭରରେ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ଼ ଓ୍ଵାର୍ଣ୍ଣର ଓ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ତୃତୀୟ ଓ୍ଵିକେଟ ଭାଗିଦାରୀରେ ୧୩୩ ରନ ଯୋଡ଼ି ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପକ୍ଷରୁ ୪ଟି  ଓ୍ଵିକେଟ ନେଇଥିବା  ସିରାଜ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

୧୫୫ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପିଛା କରିବାକୁ ଯାଇ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ତୃତୀୟ ଓଭରରେ ୨ଟି ଓ୍ଵିକେଟ ହରାଇ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା। ଗୁଜରାତ ଲାୟନ୍ସର ବୋଲର ପ୍ରବୀଣ କୁମାର ତୃତୀୟ ଓଭରରେ ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୨୦ ରନରେ ହାଇଦ୍ରାଵାଦକୁ ପ୍ରଥମ ଝଟକା ଦେଇଥିଲେ। ସେ ଶିଖର ଧାଓ୍ଵାନ ୧୮ ରନ ଓ ହେନରକ୍ସ ୪ ରନ କରି ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅଧିନାୟକ ଓ୍ଵାର୍ଣ୍ଣର ଓ ବିଜୟ ଶଙ୍କର  ପାଳିକୁ ସମ୍ଭାଳି ଅପରାଜିତ ତୃତୀୟ ଓ୍ଵିକେଟ ଭାଗିଦାରୀରେ ୧୩୩ ରନ ଯୋଡ଼ି ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ।  ଅଧିନାୟକ ଓ୍ଵାର୍ଣ୍ଣର ୫୨ ବଲରୁ ୯ଟି ଚୌକା ଜରିଆରେ ୬୯ ରନ ଓ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ୪୪ଟି ବଲରୁ ୯ଟି ଚୌକା ବଳରେ ୬୩ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଗୁଜରାଟ ଲାୟନ୍ସ ଦମଦାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।  ଦୁଇ ଓପନର ଡ୍ଵେନ ସ୍ମିଥ ଓ ଇଶାନ୍ତ କିସାନ ପ୍ରଥମ ଓ୍ଵିକେଟ ଭାଗିଦାରୀରେ ୧୦.୫ ଓଭରରୁ ୧୧୧ରନ କରି ଦଳ ପାଇଁ ବିଶାଳ ସ୍କୋରର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଥିଲେ। ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୧୧୧ ରନରେ ଡ୍ଵେନ ସ୍ମିଥ ୫୪ରନ ଓ ୧୨୦ ରନରେ  ଇଶାନ୍ତ କିସାନ ୬୧ ରନ କରି ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ୟ୍ୟୟ ଘଟିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଜାଜେଡ଼ାକୁ ଛାଡ଼ି ଦେଲେ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ରନ କରିପାରି ନଥିଲେ। ଦଳ ୪୩ ରନରେ ୧୦ ଓ୍ଵିକେଟ ହରାଇ ୧୫୪ ରନରେ ଅଲଆଉଟ  ହୋଇଥିଲା।  ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପକ୍ଷରୁ ବୋଲର ସିରାଜ ୪ଟି ଓ ରସିଦ ଖାନ ୩ଟି ଓ୍ଵିକେଟ ନେଇ ଗୁଜରାତ ଲାୟନ୍ସର ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ୟ୍ୟୟ ଘଟାଇଥିଲେ। 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment