ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଟୋକିଓକୁ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଟୀକାକରଣ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ଵ
Khabar Odisha:PM-directs-every-qualifiedprobable-athlete-support-staff-and-officials-travelling-to-the-Tokyo-Olympics-must-be-vaccinated-as-soon-as-possible

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ଜୁନ୍ 3(ଖବର ଓଡିଶା): ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସକୁ ଆଉ 50 ଦିନ ବାକି ଥିବାବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭାରତର ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି।  ଆଗାମୀ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଉପରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏକ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ । ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ମାନ୍ୟବର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଭାଗ ନେବାକୁ ଯୋଗ୍ୟତ ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ତାଲିମ, ଅଲିମ୍ପିକ୍ କୋଟା ଜିତିବା ପାଇଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ, ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କଷ୍ଟୋମାଇଜ୍ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ଦିଗରେ ନିଆଯାଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା।

 ଅଧିକାରୀମାନେ ରିପୋର୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟୀକାକରଣ ସ୍ଥିତି ଏବଂ ସହାୟତା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସକୁ ଯାଉଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଯୋଗ୍ୟ / ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଆଥଲେଟ୍, ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ୍ ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଟିକା ଦିଆଯିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆମର ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କଣ୍ଟିଜେଣ୍ଟ ସହିତ ଜୁଲାଇରେ ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ସଂଯୋଗ କରିବେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟଙ୍କ ତରଫରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଶୂଭକାମନା କରିବେ।  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରୀଡା ଆମର ଜାତୀୟ ଚରିତ୍ରର ମୂଳରେ ରହିଛି ଏବଂ ଆମର ଯୁବକମାନେ କ୍ରୀଡ଼ାର ଏକ ଦୃଢ ତଥା ଜୀବନ୍ତ ସଂସ୍କୃତି ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି।  ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଆମର ଯୁବକମାନଙ୍କ ସହ 135 କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ରହିବ।  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ବ ସ୍ତରରେ ନାମ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଯୁବ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କ୍ରୀଡା ନେବାକୁ ପ୍ରେରଣା ପାଇବେ।

 ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ସମୁଦାୟ 100 ଆଥଲେଟ୍ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ 11 ଟି କ୍ରୀଡା ବିଭାଗରେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ 25 ଜଣ ଆଥଲେଟ୍ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଯାହା ଜୁନ୍ 2021 ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment