ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପୁର୍ବରୁ ଭାରତକୁ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ବାଦ ପଡିଲେ କେଏଲ ରାହୁଲ
Khabar Odisha:KL-Rahul-dropped-out-of-Test-series-due-to-injury-ahead-of-India-and-New-Zealand-Test-series

କାନପୁର, ନଭେମ୍ବର ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଦୁଇ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଗୁରୁବାର ଠାରୁ କାନପୁରରେ ଖେଳାଯିବ । ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲା ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଲାଗିଛି ବଡ ଝଟକା । ଆହତ କାରଣରୁ କେଏଲ ରାହୁଲ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। ବିସିସିଆଇ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳୁ ନାହାଁନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ ଝଟକା। କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ବାମ ଜଙ୍ଘ ମାଂସପେଶୀରେ ଏକ ଯନ୍ତ୍ରଣା କାରଣରୁ ସେ ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି।

ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ଚୟନ କମିଟି ରାହୁଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରୀନ୍ ପାର୍କରେ ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲା। କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇନଥିଲେ। ଦଳର ନେଟ୍ ଅଧିବେଶନରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ ଖୋଲିଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଉପ-ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି। ସୂଚନା ମୁତାବକ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର କିମ୍ବା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏକ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବେ ଏବଂ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ କେଏଲ ରାହୁଲ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ବିରାଟଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ହେବେ। କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଆହତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ରାହୁଲଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଉପନିଂ କରିବେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment