ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ,୩ ୱିକେଟ୍ ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହରାଇଲା ଭାରତ
Khabar Odisha:Indias-historic-victory-over-India-from-the-Congo
ବ୍ରିସବେନର , ଜାନୁଆରୀ ୧୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

 ଭାରତ ଏବଂ ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ବ୍ରିସବେନର ଗାବାରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ସିରିଜର ଏହି ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୪ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ସିରିଜ୍ ୨-୧ରେ ଜିତିନେଇଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ୧୯ ଜାନୁଆରୀ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର ଶେଷ ଦିନ ଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଜିତିବା ପାଇଁ ୩୨୮ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିଲା ।

ଏହାକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଏବଂ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ୯୭ ଓଭରରେ ୱିକେଟ ହରାଇ ୩୨୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ମ୍ୟାଚକୁ ୩ ୱିକେଟ୍ ଜିତିଥିଲା। ୮୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପନ୍ତ ଅପରାଜିତ ଫେରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଆୟୋଜକ ଦଳ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୩୬୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

 ଯେଉଁଥିରେ ମାର୍ନୁସ୍ ଲାବୁଶାନେଙ୍କ ଶତକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଶର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ସହାୟତାରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୩୬ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୩୩ ରନ୍ ଅଗ୍ରଣୀ ନେବା ପରେ କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ ୨୯୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏହିପରି ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୩୨୮ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment