ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଉ ଏକ ନିର୍ଭୟା, ୨୫ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କର ବଳାତ୍କାର ଶିକାର ହେଲେ ମହିଳା
Khabar Odisha:woman-was-allegedly-gang-raped-by-25-men-on-May-3-in-delhi

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ମେ୧୬(ଖବର ଓଡିଶା); ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘଟିଛି ପୁଣି ଘଟିଛି ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଦୃଶ୍ୟ । ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ୨୫ ଜଣ ଯୁବକି ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଗତ ମେ ୩ ତାରିଖରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଏହାର ୯ ଦିନ ପରେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । 

ଦିଲ୍ଲୀର ଘରୋଇ କର୍ମଚାରୀ ଭାବରେ କାର‌୍ୟ୍ୟ କରୁଥିବା ଏହି ମହିଳା ପ୍ରାୟ ଚାରି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ଫେସବୁକରେ ସାଗର ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ ଏବଂ ସେଠସାରେ ଦୁଇଜଣ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ବିନିମୟ କରିଥିଲେ । 

କିଛି ମାସ ପରେ ସାଗର ଉକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇ ତାଙ୍କୁ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହ ପରିଚିତ କରାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ୨୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ମହିଳାଙ୍କୁ ହୋଡାଲକୁ ଆସିବାକୁ କହିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ସିଧାସଳଖ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ । 

ମେ ୩ ରେ ଉକ୍ତ ମହିଳା ସାଗରଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ହୋଡାଲ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସାଗର ତାଙ୍କୁ ରାମଗଡ ଗାଁର ଏକ ଜଙ୍ଗଲକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସାଗରଙ୍କ ଭାଇ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଏକ ବନ୍ଧୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଥିବା ଏକ ଟ୍ୟୁବୱେଲ ନିକଟରେ ମଦ ଖାଉଥିଲେ।

ମହିଳା ଜଣକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିବା ପାଇଁ ଘେରି ଯାଇଥିଲେ। ପରଦିନ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକାଶ ନାମକ ଏକ ସ୍କ୍ରାପ୍ ଡିଲରଙ୍କ ନିକଟକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ସ୍ଥାନରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ପୁରୁଷ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବାରମ୍ବାର ଯୌନ ନିର‌୍ୟାତନା ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବା ପରେ ପାଞ୍ଚ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କୁ ବଦରପୁର ସୀମା ନିକଟରେ ପକାଇ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ।

ମେ ୧୨ ରେ ମହିଳା ଜଣକ ହାସନପୁର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବାରୁ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି ବୋଲି ସେ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି । 

ଥାନା ଅଧିକାରୀ ରାଜେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସାଗରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଚାଲିଛି। ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ସଂହିତା (ଆଇପିସି) ର ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment