ବାତ୍ୟା ତାଉତେ ପ୍ରଭାବରେ କେରଳରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଦୁଇ ମହଲା ଘର, ଉପକୁଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ......
Khabar Odisha:ouse-collapses-into-sea-in-Keralas-Kasargod-as-Cyclone-Tauktae-intensifies

କେରଳ, ମେ୧୫(ଖବର ଓଡିଶା); ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ତାଉତେ ଆହୁରି ତୀବ୍ର ହେବାପରେ ଦକ୍ଷିଣ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବାରୁ କେରଳ ଘର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ଧ୍ୱଂସାବଶେଷ କରିଛି। ସମୁଦ୍ର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାପନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଥିବା ବେଳେ କେରଳର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଦୁଇ ମହଲା ଘର ସମୁଦ୍ରର ଗୁରୁ ଗମ୍ଭିର ଢେଉରେ ଭୁଷୁଡି ପଡିଛି । 

ଦେଖନ୍ତ ସମୁଦ୍ରର କାଳ କରାଳ ରୁପ କିପରି ଏହି ଦସ୍ୱବ ମହଲା କୋଠାଟିକୁ ଭଶେଇ ନେଇ ଯାଉଛି । 


ଭରତୀୟ ପାଣି ପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କେରଳର ଏର୍ନାକୁଲମ୍, ଇଡୁକି, ଥ୍ରିସୁର, ପାଲକ୍କଡ, ମାଲାପୁରାମ, କୋଜିକୋଡେ, ୱାୟନାଡ, କନ୍ନୁର ଏବଂ କାସରଗୋଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ରେଡ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛି। ମଧ୍ୟମ ବୃଷ୍ଟିପାତ ଏବଂ ଘୁର୍ଣ୍ଣିଝଡ ସହିତ ୪୦ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଘଡଘଡି ସହିତ ଆଲାପୁଜା, କୋଟାୟାମ, ଇଡୁକି, ଏର୍ନାକୁଲମ୍, ଥ୍ରିସୁର, ପାଲକ୍କଡ, ମାଲାପୁରାମ, କୋଜିକୋଡେ, ୱାୟାନାଡ, କନ୍ନୁର ଏବଂ କାସାରାଗୋଡ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । 

ତେବେ ପ୍ରବଳ ପବନ ହେତୁ ଅନେକ ଗଛ ଏବଂ ବିଦ୍ୟୁତ ପୋଲ ଉପୁଡ଼ି ଯାଇଥିଲା ବେଳେ ଏହାଦ୍ୱାରା କେରଳର ଅନେକ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଣରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ସଂକ୍ଲୋନ୍ ତାଉକତେ ଯୋଗୁଁ ସମୁଦ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ଲହରି ଆସି କେରଳର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମଗୁଡ଼ିକ ଗୁରୁତର ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। କୁଟାନାଡ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ଅନେକ ନିମ୍ନମାନର ଅଞ୍ଚଳ ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଛି। ଏର୍ନାକୁଲମର ଥ୍ରୀସୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଜୁଆର ଅଧିକ ଥିବାରୁ ଅନେକ ଘର ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment