ଭୋପାଳରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ତୀବ୍ର ହେବାରୁ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ, ଗିରଫ ହେଲେ ୨୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ କର୍ମକର୍ତ୍ତା
Khabar Odisha:bhopal-police-prevented-the-peasant-movement-intenseMore-than-20-workers-were-arrested
ଭୋପାଳ, ଜାନୁଆରୀ ୨୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭୋପାଳ ସହରର ଚାଷୀଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ରାଜଭବନକୁ ଘେରିଯିବାକୁ ଯାଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଲାଠିଚାର୍ଜ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ପୋଲିସ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ପାଣି ତୋପ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା।

ସେମାନେ ନ ଅଟକିବାରୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଦେବା ଲାଗି ସେମାନେ ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ ସେଲ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଗବିଜୟ ସିଂ, ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟୱାର୍ଦ୍ଧନ ସିଂ ଏବଂ ବିଧାୟକ କୁନାଲ ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ସମେତ ୨୦ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ରାଜ ଭବନରେ ପହଞ୍ଚି ନାହାଁନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି କମଲ ନାଥଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଆଜି ଭୋପାଳରେ ରାଜ ଭବନକୁ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ସମସ୍ତ ଶ୍ରମିକ ଜବାହର ଛକରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ରାଲି ଏଠାରୁ ରାଜ ଭବନ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ଏହି ସମାବେଶକୁ ରୋଶନପୁର ଆଗରେ ଯିବାକୁ ପୋଲିସ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲା ।  

ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଜଣେ କୃଷକ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଜି ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲିର ସ୍ମାରକପତ୍ର ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଭାରତୀୟ କିସାନ ୟୁନିଅନର ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ବାସ୍ତବରେ ଏହି କୃଷକମାନେ କୃଷି ନିୟମକୁ ବିରୋଧ କରି ଏକ ଘଣ୍ଟାରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି କରି ରାଜ ଭବନକୁ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ସମସ୍ତ କୃଷକ ତିନୋଟି କୃଷି ଆଇନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଦାବି କରୁଥିଲେ 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment