ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ କୋଭାକ୍ସିନ୍ କ୍ଲିନିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୬-୧୨ ବର୍ଷ ବୟସର ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା କାଲିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟ୍ରାଏଲ
Khabar Odisha:Trials-started-for-children-aged-6-12-for-the-Covaxin-clinical-trial-at-the-Delhi-AIIMS

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ୍ ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭାରତ ବାୟୋଟେକ୍ କୋଭାକ୍ସିନ୍ର କ୍ଲିନିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୬-୧୨ ବର୍ଷ ବୟସର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏମ୍ସ ଦିଲ୍ଲୀର କମ୍ୟୁନିଟି ମେଡିସିନ୍ ସେଣ୍ଟରର ପ୍ରଫେସର ଡ. ସଞ୍ଜୟ ରାୟ ସୋମବାର ଦିନ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୬-୧୨ ବର୍ଷ ବୟସର ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋଭାକ୍ସିନ୍ କ୍ଲିନିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

୧୨-୧୮ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କ୍ଲିନିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଚୟନ ଶେଷ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଏହି ବୟସ ବର୍ଗର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣର ଗୋଟିଏ ଡୋଜରେ ଦିଆଯାଉଛି। ୬-୧୨ ବର୍ଷରୁ ପିଲାମାନଙ୍କର ନିଯୁକ୍ତି ସରିବା ପରେ, ଆଇଏମସ୍ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨ ରୁ ୬ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ କରିବ।ତେବେ ପୂର୍ବରୁ, ଏମ୍ସ ପାଟନା ଜୁନ୍ ୩ ରୁ ୧୨-୧୮ ବର୍ଷରେ କୋଭାକ୍ସିନ ପାଇଁ ଶିଶୁ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ପରୀକ୍ଷା ପରେ ବୟସ ଶ୍ରେଣୀ ୬-୧୨ ବର୍ଷ ଏବଂ ତା’ପରେ ୨-୬ ବର୍ଷ ହେବ କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ୧୨-୧୮ ବର୍ଷ ବୟସ ଶ୍ରେଣୀରେ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ କରିଛୁ\" ବୋଲି ଏମ୍ସ ପାଟଣାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡକ୍ଟର ପ୍ରଭାସ କୁମାର ସିଂ ଗତ ସପ୍ତାହରେ କହିଛନ୍ତି। ୫୪ ପିଲା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରୁ ୧୬ ଟି ୧୨-୧୮ ବର୍ଷ ବୟସ ବର୍ଗର ଥିଲେ ବୋଲି ସୁଚନା ରହିଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment