ଯୋଗକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ ଓଁ ଉଚ୍ଚାରଣ ଯୋଗକୁ କରୁନି ଶକ୍ତିଶାଳୀ
Khabar Odisha:The-Congress-leader-who-is-involved-in-the-politics-of-yoga-said-the-pronunciation-was-strong
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ ୨୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଯୋଗରେ ଧର୍ମ ଓ ଓମ୍ ଉଚ୍ଚାରଣକୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଂଘଭି । ସେ ଟ୍ୱିଟରେ ଏହି ବୟାନ ଦେଇ ରାଜନୀତିକୁ ଜୋର କରିଛନ୍ତି । ଆଜି ଭାରତ ସହିତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ କରୁଛି।

ଲୋକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେମାନଙ୍କର ଫଟୋ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି। ଯୋଗର ଗୁରୁତ୍ୱ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଯୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅନେକ ଥର ଧାର୍ମିକ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଯୋଗକୁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମ ଦ୍ୱାରା ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଥିଲା ଏବଂ ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ କେବଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ନୁହେଁ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଯୋଗର ମହତ୍ତ୍ୱକୁ ବିଶ୍ବର ଅନେକ ଦେଶରେ ବୁଝାଯାଉଛି ଯେଉଁଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ସଭ୍ୟତା, ସଂସ୍କୃତି ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ସ୍ୱାଧୀନତା ଅଛି। ଏହି ସମୟରେ, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଂଭୀ ଯୋଗରେ ଓଁର ଉଚ୍ଚାରଣ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ସେ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଁ ଜପ କରିବା ଯୋଗକୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଆଲ୍ଲାହା ଯୋଗ କରି ଯୋଗର ଶକ୍ତି ହ୍ରାସ ପାଇବ ନାହିଁ। କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଯୋଗ ଓ ଧର୍ମର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ପୁଣି ଥରେ ଉଠାଇଛନ୍ତି, ଯଦିଓ ଏହି ଟ୍ବିଟ ସଂପର୍କରେ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଟ୍ବିଟ ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଅଛି କିନ୍ତୁ ମନୋଜ ଶାହା ତାଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି, ଅଭିଷେକ ସିଂଘଭି ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିଷୟ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment