ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଭାରତର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି ଚୀନର ଗୁଇନ୍ଦା
Khabar Odisha:China-is-spying-10-thousand-Indians-including-PM-Modi-to-President-CJI-to-Opposition-leaders
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଭାରତ ଏବଂ ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟରେ LAC ଉପରେ ଚାଲିଥିବା ଉତ୍ତେଜନା ଚରମ ସୀମାରେ ପହଁଞ୍ଚି ଯାଇଛି | ଚୀନ୍ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଯୁଦ୍ଧ ପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ଭାରତୀୟ ସେନା ସଂଯମତା ସହିତ ଚୀନର ସମସ୍ତ ଯୋଜନାକୁ ବିଫଳ କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଏକ ବଡ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି । କିଛି କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଚୀନ୍ ଭାରତରେ ଗୁପ୍ତଚର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ନେଇ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି, ଏହା ଅଧୀନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସେନା ଅଧିକାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଡ ଅଧିକାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟବସାୟୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଏହି କମ୍ପାନୀ ଟାର୍ଗେଟରେ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଇଂରାଜୀ ଖବରକାଗଜ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଚାଇନାର କମ୍ପାନୀ ଶେନଜେନ୍ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ଦଶ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି । ଚୀନ୍ ସରକାର ଏବଂ ଚାଇନାର କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ସହିତ ଏହି କମ୍ପାନୀର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି । ଏହି ଚାଇନାର କମ୍ପାନୀ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମେୟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ଦଶ ହଜାର ଭାରତୀୟଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି ।

ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଜେନଜୁହୁ ଡାଟା ଇନଫରମେସନ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କମ୍ପାନୀ ଲିମିଟେଡ୍ ଦ୍ୱାରା ଭାରତର ଯେଉଁ କେତେଜଣ ବରିଷ୍ଠ ରାଜନେତାମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଭାରତର ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି, କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର, ମମତା ବାନାର୍ଜୀ, ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ, ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାଜନାଥ ସିଂ-ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲ, ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତ ଏବଂ ବହୁ ବଡ ସେନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପରି ପ୍ରମୁଖ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଏଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଅଛନ୍ତି ।

ଇଂରାଜୀ ଖବରକାଗଜ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଚାଇନିଜ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏହି ସମସ୍ତ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ୍ ଜୀବନକୁ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଲୋକ, ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସମର୍ଥକମାନେ କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ତାହା ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଉଛି । ଚୀନ୍ କମ୍ପାନୀ ଏହି ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ରିଅଲ୍ ଟାଇମ୍ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛି, ଯାହା ଚୀନ୍ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ତଦାରଖ କରାଯାଉଥିବା ବଡ ନେତା, କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍, ବ୍ୟବସାୟୀ, ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ତାଲିକା ମଧ୍ୟ ଅଛି |

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ, ଶେନଜାନ୍ ଇନଫର୍ମେସନ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଫାର୍ମ ଚୀନ୍ ସରକାରୀ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ସହଯୋଗରେ ଓଭରସିଜ୍ ର ଏକ ସୂଚନା ଡାଟା ଆଧାର ଗଠନ କରିଛି, ଯାହା ଅଧୀନରେ ଏହି ମିଶନର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି । କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ସଂଗୃହିତ ଏହି ତଥ୍ୟକୁ ଚାଇନିଜ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଦ୍ୱାରା ହାଇବ୍ରେଡ୍ ୱାର୍ ନାମରେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି, ଯାହାକି କାହା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କରିବା ଏକ ମିଶନ୍ ଅଟେ |

ଗୋଟିଏ ପଟେ ଚୀନ୍ ଭାରତରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରି LAC ଉପରେ ଯୁଦ୍ଧ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଏହା ବଡ ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏହାର ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ରାଜନେତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି, ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ ଭଳି ବ୍ୟବସାୟୀ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ୟାମ ବେନେଗାଲ, ସୋନାଲ ମାନସିଂହ, ରାଧେ ମା ଙ୍କ ପରି ବିବାଦୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଚୀନ୍ ନଜର ରଖିଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment