ଅତୀତ ପରି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଲୋକଙ୍କୁ ସହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଭାରତ ଇଚ୍ଛୁକ- ଏସ ଜୟଶଙ୍କର
Khabar Odisha:As-in-the-past-India-is-willing-to-help-the-people-of-Afghanistan

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଲୋକଙ୍କୁ ସହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଭାରତ ଇଚ୍ଛୁକ, ଯେପରି ଏହା ଅତୀତରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲା ବୋଲି ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଜୟଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି। ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ମାନବିକ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ସଙ୍କଟର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୟୁଏନ୍ ପାଇଁ ଏକ “କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଭୂମିକା” ପାଇଁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମୁଦାୟକୁ “ଏକାଠି ହେବାକୁ” ଅନୁରୋଧ କରି ଶ୍ରୀ ଜୟଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି, “ଆଜି ମୁଁ ଏହା ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଏକ ଗମ୍ଭୀର ଉଦୀୟମାନ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ଛିଡ଼ା ହେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ଶ୍ରୀ ଜୟଶଙ୍କର ତାଙ୍କ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଭାରତ ନିଜର ଚିନ୍ତା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା।

ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ସେକ୍ରେଟେରୀ ଜେନେରାଲ୍ ଆଣ୍ଟୋନିଓ ଗୁଟେରସ୍ଙଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ବୈଠକରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଶ୍ରୀ ଜୟଶଙ୍କର ଏହି ସଂକଳ୍ପର ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ଦୋହରାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଭବିଷ୍ୟତର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକାକୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସମର୍ଥନ କରିଆସୁଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment