ପାକିସ୍ତାନରେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ 50 ମୃତ ଶତାଧିକ ଆହାତ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ଆଶଙ୍କା
Khabar Odisha:2-Trains-Collide-in-Pakistan-Killing-at-Least-50

ପାକିସ୍ତାନ/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ଜୁନ୍ 7(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜି ସକାଳେ ଦକ୍ଷିଣ ପାକିସ୍ତାନରେ ଦୁଇଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ଅତି କମରେ 50 ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ 120ରୁ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶର ଦକ୍ଷିଣ ବନ୍ଦର ସହର କରାଚିରୁ ସରଗୋଡା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ ମିଲାଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଟ୍ରାକ ଉପରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା। କିଛି ମିନିଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବ ପାକିସ୍ଥାନର ଲାହୋରରୁ କରାଚି ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ସାର୍ ସୟଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ପ୍ରଥମ ଟ୍ରେନର ଖସିପଡିଥିବା ଗାଡିରେ ଖସିପଡି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ରହିଛି।

ପାକିସ୍ତାନ ରେଳବାଇର ମୁଖପାତ୍ର ନାଜିଆ ଜବିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶର ଡାହାର୍କି ଏବଂ ରାଇଟିରେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଧକ୍କା ହୋଇଛି।

ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ବୋଲି ଶ୍ରୀମତୀ ଜବିନ କହିଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେଜଣଙ୍କୁ ରୋହରୀ, ପନ୍ନୁ ଆକିଲ ଏବଂ ସୁକ୍କୁର ଜିଲ୍ଲାର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା କହିଛି ଯେ ନିକଟସ୍ଥ ବେସର ସାମରିକ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ପାରାମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରୀ ରଖିଛନ୍ତି। ଦୁର୍ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ସେନା ଏବଂ ପାରାମିଲିଟାରୀ ସୈନ୍ୟ ଥିଲେ ଏବଂ ଦୁଇଟି ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଥଇଥାନରେ ଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ରେଳ ସୁରକ୍ଷା ତ୍ରୁଟି ଲାଇନ ଉପରେ ବ୍ୟାପକ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment