ଗୁଞ୍ଜନ ସାକ୍ସେନାକୁ ନେଇ ଅଡୁଆରେ କରନ୍ ଜୋହର, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଥିବା କିଛି ଦୃଶ୍ୟକୁ କଡା ବିରୋଧ କଲା ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା
Khabar Odisha:gunjan-saxena-iaf-complaint-to-cbfc-negative-image-jhanvi
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଅନଲାଇନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଜାହ୍ନଭୀ କପୁରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଗୁଞ୍ଜନ ସାକ୍ସେନା ଦର୍ଶକଙ୍କ ଠାରୁ ଭଲ ମତାମତ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଜାହ୍ନଭୀଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଞ୍ଜନ ସାକ୍ସେନା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିବାଦ ଘେରକୁ ଟାଣି ହୋଇଯାଇଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡରେ ଗୁଞ୍ଜନ ସାକ୍ସେନାର କେତେକ ଦୃଶ୍ୟକୁ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ବାୟୁସେନାକୁ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଏକ ଖରାପ ଢଙ୍ଗରେ ଚିତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି ।

ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡକୁ ଚିଠି ଲେଖି IAF ଆପତ୍ତି କଡା ଆପତ୍ତି ଜାହିର କରିଛି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଫିଲ୍ମ ଭିତରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅ ମଧ୍ୟରେ ଭେଦଭାବ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଇଏଏଫ୍ ସହମତ ନୁହେଁ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ପାଇଲଟ ହେବା ପାଇଁ ଗୁଞ୍ଜନ ସାକ୍ସେନାଙ୍କୁ ବହୁତ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ତାଙ୍କ ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ କଳଙ୍କ ଲାଗିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆଇଏଏଫ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଏପରି ସଂସ୍କୃତି ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନାରେ ନାହିଁ । ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ IAF ରୁ ଗୁଞ୍ଜନ ସାକ୍ସେନା ମୁକ୍ତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କରୋନ ଜୋହରଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ଧର୍ମ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ସକୁ ଏ ନେଇ କିଛି ଆପତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ନିର୍ମାତା ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏହି ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥିଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ ସହିତ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସକୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ନୋଟିସ ପଠାଯାଇଛି । ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ ଏକ ଫିଲ୍ମ ଉପରେ ଏଭଳି ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଗତ ମାସରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ସିବିଏଫସିକୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଭାବମୂର୍ତ୍ତି କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଧାରାବାହିକରେ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେଉନାହିଁ। ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଯଦି ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ ହାଉସ୍ ସେନା ଉପରେ କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରେ କିମ୍ବା କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛି ତେବେ ପ୍ରଥମେ ରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଠାରୁ ନୋ ଅବଜେକସନ୍ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ନେବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯିବା ନେଇ ରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କିଛି ଦିନ ତଳେ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖ ଜଣାଇଥିଲା ।

ଏଥି ସହିତ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସେନାର ୟୁନିଫର୍ମକୁ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତୀବ୍ର ଆପତ୍ତି ଉଠାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ଅପମାନଜନକ ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି, ସେ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତୁରନ୍ତ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବା ନିର୍ମାତା ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ |

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment