ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୂହଁ ଏହା ଏକ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ହତ୍ୟା
Khabar Odisha:Its-not-a-suicide-its-a-premeditated-murder
ମୁମ୍ୱାଇ, ଜୁନ ୧୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଡିପ୍ରେସନର ଶିକାର ହୋଇ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମନରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଚାଲିଛି, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ କାହିଁକି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ? ଅନେକ ଲୋକ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ପକ୍ଷରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ମିଳିଲାନାହିଁ | ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ। ଆତ୍ମୀୟତା ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସେ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଗଢି ଉଠିଥିବା ଅନେକ ଶ୍ରେଣୀ ବିଷୟରେ ମତ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବଲିଉଡରେ ବାହାର ଲୋକଙ୍କୁ ଠିକ୍ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉ ନାହିଁ।

ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ଟିମ୍ ପକ୍ଷରୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଭିଡିଓରେ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ କଙ୍ଗନା ଚକିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ମନରେ ଥିବା ରାଗକୁ ଏହି ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଥରାଇ ଦେଇଛି । କିନ୍ତୁ ତଥାପି କିଛି ଲୋକ ଏପରି କଥା କହୁଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କ ଦୁର୍ବଳ, ସେମାନେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରନ୍ତି | ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂରେ ଜଣେ ରାଙ୍କ ଧାରୀ ଥିବ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି କିପରି ଦୁର୍ବଳ ମନ ପାଇପାରିବେ | ସେ ତାଙ୍କର ପୂର୍ବ କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜରେ କୌଣସି ଗଡ ଫାଦର ନାହାଁନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯିବ |

ଯେତେବେଳେ ଅଭିନେତାମାନେ ନିଜ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀଜ ସେମାନଙ୍କୁ କାହିଁକି ଗ୍ରହଣ କରୁନାହିଁ ବୋଲି । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାର କୌଣସି ଭିତ୍ତି ନାହିଁ ? ଫିଲ୍ମରେ ଡେବ୍ୟୁ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ପୁରସ୍କାର ମିଳି ନଥିଲା । କୌଣସି ଜ୍ଞାନ ମିଳିଲା ନାହିଁ | ସମସ୍ତ ପୁରସ୍କାର ଗଲିବୟ ପରି ଏକ କମେଡି ଫିଲ୍ମକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଛିଚୋରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା ହେଲେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ କେହି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ | ଆମେ ତୁମର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଚାହୁଁନାହୁଁ | କିନ୍ତୁ ଆମେ ନିଜେ ଯାହା କରୁଛୁ ତାହାର ହିସାବ କାହିଁକି ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ? ମୋର ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ଫ୍ଲପ୍ କୁହାଯାଏ | କାହିଁକି 6 ଟି ମାମଲା ମୋ ଉପରେ ଲଦି ଦିଆଗଲା? ବୋଲି କଙ୍ଗନା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମିଡିଆରେ ଚାମଚାଗିରି କରୁଥିବା କିଛି ଲୋକ ସେମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିଷୟରେ ଲେଖନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏଡିକଟେଡ୍ ଅଟେ | ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ଏଡିକଶନ(ନିଶା) ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟେ | ଲୋକମାନେ ମୋତେ ଡାକନ୍ତି ଏବଂ କୁହନ୍ତି ତୁମର ବହୁତ କଷ୍ଟ ସମୟ ଅଛି | ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ମୋତେ କାହିଁକି କୁହାଯାଏ? ତୁମେ ମୋ ମନରେ କାହିଁକି ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ଯେ ମୁଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିପାରିବି ? ଏହା ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୂହଁ ଏହା ଏକ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ହତ୍ୟା । ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭୁଲ ହେଉଛି ଯେ ସେ ମାନିନେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବେକାର ଏବଂ ସେ ସେମାନଙ୍କ କଥାରେ ରାଜି ମଧ୍ୟ ହୋଇଗଲେ । ସେମାନେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଇତିହାସ ଲେଖିବେ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ଜଣେ ଦୁର୍ବଳ ମନର ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ ବୋଲି ସେମାନେ ସେଥିରେ ଲେଖିବେ । ସେମାନେ ସତ କହିବେ ନାହିଁ । ଇତିହାସ ସ୍ଥିର କରିବ କିଏ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିକା ଆମକୁ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ | ବୋଲି ଦୁଃଖ ଭରା କଣ୍ଠରେ ନିଜର ମନର ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment