୧୭ ବର୍ଷ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିପାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ,ପଢନ୍ତୁ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଖବର...
Khabar Odisha:Team-India-may-tour-Pakistan-after-19-years-read-full-story-

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୬(ଖବର ଓଡିଶା: ୧୭ ବର୍ଷ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଏବେ ଦେଖାଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) କୁ ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୩ ପାଇଁ ହୋଷ୍ଟିଂ ଅଧିକାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବାରୁ ଏହି ଆକଳନ କରଯଅଉଛି । ଯେହେତୁ ୨୦୨୩ ରେ ୫୦ ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ୍ ହେବ, ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ୫୦ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳାଯିବ । ୨୦୧୮ ରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ୫୦ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । କରୋନା ହେତୁ ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୦ ବାତିଲ୍ ହେଲା ।

ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ହେତୁ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ଏବଂ ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ବ୍ରିଟେନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପରେ ସେମାନେ ଶେଷ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ହୋଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଅକ୍ଟୋବର ୨୪ ରେ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ ର ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦୁଇ ଦଳ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କରିଥିବାରୁ ସେମାନେ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜ ମାଟିରେ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ଆୟୋଜନ କରିଛି ନା ୟୁଏଇ କୁ ଏହାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରୁଛି । ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ବିଶ୍ୱ ଏକାଦଶ ଦଳ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦଳ ଆୟୋଜନ କରିଛି। ଯଦିଓ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଫିକ୍ଚରରୁ ଓହରିଯିବାରୁ ପିସିବକୁି ନିକଟରେ ବହୁତ ବଡ ଝଟକା ଲାଗିଥିଲା। ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଦିନିକିଆ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜକୁ ପରିତ୍ୟାଗ କରିଥିବାବେଳେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସିରିଜ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment