୧୦୬ ଜଣ ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିପାରି ନାହାନ୍ତି ବିଶ୍ୱକପରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଏହି ରେକର୍ଡ !
Khabar Odisha:Sports-cricket-odisha-among-107-captains-ganguly-was-the-only-captain-to-smash-3-100s-in-a-world-cup-series
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମେ ୨୧(ଖବର ଓଡିଶା):

ମେ ୩୦ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ବିଶ୍ୱକପ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ୱେଲ୍ସରେ ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୧୯ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ୍ କୋହଲି ଓ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରସ୍ କନଫରେନ୍ସ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଶ୍ୱକପ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଉପରେ ନିଜର ମତ ରଥିଥିଲେ । ତେବେ ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ମେ ୩୦ ତାରିଖ ଦିନ ଆୟୋଜକ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ । 

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ତାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଜୁନ ୫ ତାରିଖରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ । ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ବିରାଟ୍ କୋହଲିଙ୍କ ପାଖରେ ଏମିତି ଏକ ରେକର୍ଡ କରିବାର ସୁଯୋଗ ରହିଛି ଯାହା ୧୦୬ ଜଣ ଅଧିନାୟକ ବି ଭାଙ୍ଗି ପାରିନାହାନ୍ତି । ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୦୭ ଜଣ ଅଧିନାୟକ ଖେଳିସାରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ୧୦୬ ଜଣ ଅଧିନାୟକ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ଏକ ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗି ପାରିନାହାନ୍ତି । 

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ନାମରେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଖେଳି ତିନୋଟି ଶତକ ହାସଲ କରିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି । ଯେଉଁ ରେକର୍ଡ ଆଜି ଯାଏଁ ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳିଥିବା ୧୦୬ ଜଣ ଅଦିନାୟକ ଭାଙ୍ଗି ପାରିନାହାନ୍ତି । ଏମିତିରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଫର୍ମକୁ ଦେଖିଲେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାର ସୁଯୋଗ ରହିଛି ।

Subscribe

National International State Sports Entertainment