ମୁଁ ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରେରଣା ପାଇଛି,ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ସ ଆଥଲେଟମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
Khabar Odisha:I-get-motivation-inspiration-from-you-all-PM-Narendra-Modi-in-his-interaction-with-Paralympians

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ନିକଟର ଟୋକିଓରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପାରାଅଲମ୍ପିକ୍ସରେ ଉଲ୍ଲେଖନିୟ ସପଳାତା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟୋକିଓ ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ସେମାନଙ୍କର ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପାରା ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ, ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ଦେଖିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ଏବଂ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଟୋକିଓରେ ସେମାନଙ୍କର ଜବରଦସ୍ତ ଅଭିଯାନକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇ ପାଞ୍ଚଟି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ସମେତ ୧୯ ଟି ପଦକ ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପାରା ଆଥଲେଟ୍ସଙ୍କୁ ଦେଶକୁ ଆହୁରି ଅନେକ କିଛି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ରୀଡା ମଞ୍ଚ ବାହାରେ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଆପଣ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ । କ୍ରୀଡା ଜଗତ ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଦେଶ ପାଇଁ ଆଉ କିଛି କରିପାରିବେ ଏବଂ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ। 

ଗୁରୁବାର ଦିନ ହୋଇଥିବା କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରେରଣା ପାଇଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତୁମେ ତୁମର ସଫଳତା ସହିତ ପରାଜିତ ମାନସିକତାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛ, ଏହା ଏକ ବଡ କଥା। ତୁମ ଦ୍ୱାରା ଛୋଟ ଛୋଟ ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ ଦେଶକୁ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ କରିପାରିବ, ତୁମେ କିପରି ଦେଶକୁ ଆଗକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିପାରିବ । 

ସେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ରୀଡା ଉତ୍କର୍ଷର ସ୍ୱପ୍ନ ସମଗ୍ର ଦେଶ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶକୁ ତୁମକୁ ଅନେକ କିଛି ଦେବାକୁ ପଡିବ ... ଭବିଷ୍ୟତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଏବଂ ମୁଁ ତୁମକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ସର୍ବଦା ଉପସ୍ଥିତ ଅଛି, ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନ ଆମର ସ୍ୱପ୍ନ ଏବଂ ଏହା ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିବା ପାଇଁ ମୁଁ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବି।ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଟୋକିଓ ୨୦୨୦ ଗେମ୍ସ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ କଣ୍ଟିଜେଣ୍ଟକୁ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଭାର ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment