କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାର ଘଟିଲା ଅନ୍ତ, ବିହାରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ତାରାକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ଓ ରେଣୁ ଦେବୀ
Khabar Odisha:patna-bjp-mla-of-katihar-tar-kishore-prasad-will-take-oath-of-deputy-cm-in-bihar-today
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ନଭେମ୍ବର 16 (ଖବର ଓଡିଶା)

ବିହାରର ନୂତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦକୁ ନେଇ ଲାଗି ରହିଥିବା କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଶେଷ ହୋଇଛି   ଚାରିଥର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ତଥା ସିମାଞ୍ଚଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତାରାକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ଓ ରେଣୁ ଦେବୀ ବିହାରର ନୂତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ  । ବିହାରରେ ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ କିଏ ହେବେ ସେନେଇ ଗତ 48 ଘଣ୍ଟା ଧରି କ୍ରମାଗତ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଥିଲା  ।  କିନ୍ତୁ ଏହି ପଦବୀ ତାରକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ଓ ରେଣୁ ଦେବୀଙ୍କର ଥିଲା।

ଆଜି 4.30 ସମୟରେ ନୀତୀଶ କୁମାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ  । ସେ କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ସିଏମ୍ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।  15 ଜଣ ବିଧାୟକ ନୀତୀଶଙ୍କ ସହିତ ଶପଥ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ।  ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନାଡଡା ସାମିଲ ହେବେ । ଏଥିସହ ବିରୋଧୀଦଳ ଶପଥ ଗ୍ରହଣକୁ ବୟକଟ କରିଛନ୍ତି ।

ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଜେଡିଏର ବିଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ, ଭିଭିଆଇପିରୁ ମୁକେଶ ସାହନି, ମୁଖ୍ୟ ଜିତନ ରାମ ମଞ୍ଜୀଙ୍କ ପୁଅ ତଥା ଏମଏଲସି ଡକ୍ଟର ସାନ୍ତୋଶ ସୁମନ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି ।  ବିଜେପିର ତାରକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ଏବଂ ରେଣୁ ଦେବୀ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ନେଇପାରନ୍ତି   ଏହି ନେତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରେମ କୁମାର ଏବଂ ମଙ୍ଗଲ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ  । ଏଥି ସହିତ ନରେନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ ଯାଦବ, ଶ୍ରାବଣ କୁମାର, ମହେଶ୍ୱର ହଜାରୀ ମଧ୍ୟ ଜେଡିୟୁରୁ ​​ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment