ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ କମବ୍ୟାକ, ରାଜନୀତି ସହ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପୁଣି ହେଲେ ସକ୍ରିୟ
Khabar Odisha:Nabjot-Singh-Sidhus-comeback-is-active-again-in-politics-and-social-activities
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୧୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ପ୍ରାୟ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ଧରି ଅମୃତସରରେ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଥିବା ତଥା କାଟାର ବୈଷ୍ଣୋ ଦେବୀଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ପୁଣିଥରେ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ସକ୍ରିୟ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ପଞ୍ଜାବର ଉତ୍ତେଜିତ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ କିସାନ ବାଚା ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବାହାରକୁ ଆସିଥିବା ସିଦ୍ଧୁ ପଞ୍ଜାବର କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ସରକାରରେ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ବ୍ୟତୀତ ସୋନି ଟିଭିର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କପିଲ ଶର୍ମା ସୋକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି ।

ସପ୍ତାହକ ପୂର୍ବରୁ ଅମୃତସରର ନୂତନ ବାସଭବନରେ କପିଲ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କର ଏକ ଦୀର୍ଘ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା। କୋଭିଡ କାରଣରୁ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ରିଅଲିଟି ଶାଉ ହୁଏତ ପୁନଃଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସୋ ପୂର୍ବ ପରି ସମାନ ଟିଆରପି ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ, ତେଣୁ ସୋକୁ ପୁନର୍ଜୀବିତ କରିବା ପାଇଁ ଅର୍ଚ୍ଚନା ପୁରାଣ ସିଂଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାକୁ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି।

ସେରୋ ଶାୟାରୀଙ୍କ ଆଧାରରେ ସିଦ୍ଧୁ ଏହି ଶୋରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ପରିଚୟ ଆଧାରରେ ସିଦ୍ଧୁ ଏହି ଟିଭି ସୋରେ ପୁଣିଥରେ ମାରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି।

୧୦ ନଭେମ୍ବରରେ ଅମୃତସରରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ସମୟରେ କପିଲ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଯେ ସିଦ୍ଧୁ ପାଜି ଶୀଘ୍ର ଆମକୁ ହସାଇବେ। ସେ ଶୋରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି। ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା କପିଲ ଶର୍ମା ପବିତ୍ର ସହରରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରକୁ ନବଜୋତ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ଦୁହେଁ ଏକାଠି ଜଳଖିଆ କରିଥିଲେ।

ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସହଯୋଗୀ ଅଙ୍ଗଦ ସିଂ ସୋହିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟାର ବ ବୈଠକରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ସୋକୁ ଫେରିବା ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ କପିଲ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ପୂଜା ଦେବଗନଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଶାଶୁଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ।

କପିଲ ଶର୍ମା ଏବଂ ନବଜୋତ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କର ଏକ ଦୃଢ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି। ଆଜିକାଲି ନବଜୋତ ସିଦ୍ଧୁ ପୁନର୍ବାର ସକ୍ରିୟ ହେବାକୁ ରାଜନୈତିକ ନିର୍ବାସନରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ପଞ୍ଜାବରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଯାତ୍ରା ବାଚା ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ସହିତ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ବିଧାନସଭାରେ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ସରକାର ଆଣିଥିବା କୃଷି ବିଲ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସିଦ୍ଧୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ପଞ୍ଜାବର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ହରିଶ ରାୱତ ମଧ୍ୟ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର କ୍ୟାବିନେଟକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, 14 ଫେବୃଆରୀ 2019 ରେ ପୁଲୱାମାରେ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବନ୍ଧୁ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଏବଂ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ ବାଜୱାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଦି କପିଲ ଶର୍ମା ସୋରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନରେ କାର୍ଟପୁର କରିଡର ଉଦଘାଟନ ଅବସରରେ ସିଦ୍ଧୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଏକ ବିଶେଷ ଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।  

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment