ମହାମାରୀ କରୋନା କବଳରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି, ଆସନ୍ତାକାଲି ଟୀକାକରଣର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୋଦୀ
Khabar Odisha:pm-modi-will-launch-corona-vaccine-on-16-january
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜାନୁଆରୀ 15 (ଖବର ଓଡିଶା) :

ମହାମାରୀ କରୋନା କବଳରୁ ମୁକୁଳିବାକୁ ଜୋରଜାର ଲଢେଇ କରୁଛି ଭାରତ  ।  ଏଥିରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି  ।  ସାରା ଦେଶରେ ହେବ ଟୀକାକରଣ  ।  ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ 9 ଟାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟୀକାକରଣର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ  ।  

ଆସନ୍ତାକାଲି ସାରା ଦେଶରେ ହେବ ଟୀକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।  ପ୍ରଥମେ ଦେଶର ତିନି ଲକ୍ଷ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଟୀକା ଦିଆଯିବ   ଦେଶର ତିନି ହଜାର ଟୀକା ବୁଥରେ ଏହି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ ଉଭୟ କୋଭିସିଲ୍ଡ ଏବଂ କୋଭାକ୍ସିନ ଟୀକା ଦିଆଯିବ  ସକାଳ 9 ଟାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟୀକାକରଣର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ   ଏହି ସମୟରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସବୁ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ 

ଆସନ୍ତାକାଲି ଦେଶର 2,934 କେନ୍ଦ୍ରରେ କରୋନା ଟୀକା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି   ପ୍ରଥମେ 5000 କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟୀକା ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହାକୁ କମ କରାଯାଇଛି   । ଦିଲ୍ଲୀର 89 ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟୀକାକରଣ ଚୟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ହ୍ରାସ କରାଯାଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସଂଖ୍ୟା 75 କରାଯାଇଛି   ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ କେନ୍ଦ୍ର ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବ  

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment