ଔଷଧ ବିକଳରେ ତାଟିଆ କାମୁଡୁଛି ପାକିସ୍ତାନ, ପୁଣି ଏଲଓସିରେ ନଜର ଆସିଲା ଉଡନ୍ତା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବସ୍ତୁ
Khabar Odisha:drone-movement-noticed-in-mendhar-sector-of-poonch-along-line-of-control-loc-last-night
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ନଭେମ୍ବର 22 (ଖବର ଓଡିଶା)

ସୁଧୁରୁନି ପାକିସ୍ତାନ  । ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ତିକ୍ତତା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି  । ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ସୀମାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ମଧ୍ୟରେ ଏଲଓସି ନିକଟରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ଭାବେ ଡ୍ରୋନ ଭଳି ଏକ ଜିନିଷ ଉଡ଼ୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି  ।  ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀକୁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ପରେ ତାହା ଫେରି ଯାଇଛି  ।  ଏହା ଡ୍ରୋନ୍ କି କିଛି ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇନାହିଁ  । ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି  ।

ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପାର୍ବତ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ପୁଞ୍ଚର ମେନ୍ଦର ସେକ୍ଟରରେ ଡ୍ରୋନ ଭଳି ଏକ ଜିନିଷ ଉଡ଼ୁଥିବା ଦେଖାଯିବା ପରେ ଲାଇନ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ନିକଟରେ ଏକ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି   ସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବସ୍ତୁ ବୋଧହୁଏ ଡ୍ରୋନ୍ ଥିଲା ଏବଂ ସେନା ମଧ୍ୟ ଏହା ଉପରେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା  । ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ସେନା ଓ ପୋଲିସର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅପରେସନ ଚାଲିଛି ବୋଲି ମେଘର ଏସଡିପିଓ ଜେ ଏ ଜାଫ୍ରି କହିଛନ୍ତି 

ସାମ୍ବା କ୍ଷେତ୍ରର ଭୌଗୋଳିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ଶୋଷଣ କରିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ପୂର୍ବରୁ ଚେଷ୍ଟା କରିସାରିଛି   ପାକିସ୍ତାନ ପାହାଡ ଡ୍ରେନ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି ଯାହା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନିକଟରେ ଥିବା ରାଜପଥରେ ଗୁପ୍ତରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ  । ଅତୀତର ଅନୁପ୍ରବେଶ ଘଟଣା ହେଉ କିମ୍ବା ଟନେଲିଂ ଏବଂ ଡ୍ରୋନ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉ, ଅନୁପ୍ରବେଶ ମୂଳ ହାଟ ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ପ୍ରୟାସ ଅଧିକ ଘଟୁଛି  


ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଚୋରା ଚାଲାଣ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ବାଂଲାଦେଶର ଚାକ ଫାକିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନୀ ଡ୍ରୋନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା   ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାମଗଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡ୍ରୋନ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା   ସାମ୍ବାରେ ଥିବା ବାଉଁଶ ଡ୍ରେନ୍ ନିକଟରେ ଦୁଇଟି ଡ୍ରୋନ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​ 

 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment