ହାଥରସ ମାମଲାରେ ନୂଆ ପ୍ରମାଣ, ଜେଲରେ ଥିବା ଚାରିଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ନାବାଳକ
Khabar Odisha:New-evidence-in-the-Hathras-caseOne-of-the-four-defendants-in-the-jail-is-a-minor
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ହାଥରସ ମାମଲାରେ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବାବେଳେ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରମାଣ ପାଇଛି। ଏହା ସହ ପୋଲିସର ଅବହେଳାର ଆଉ ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଜେଲରେ ଥିବା ଚାରିଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ନାବାଳକ ।

ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମାର୍କସିଟ୍ ଅନୁସାରେ ପୁଅ ଜଣେ ନାବାଳକ। ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ଘରକୁ ଆସି ମାର୍କସିଟ୍ ନେଇଥିଲା। ସେ ମୋର ପୁଅର ପୋଷାକ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ମାର୍କସିଟ୍ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଜନ୍ମ ତାରିଖ 2 ଡିସେମ୍ବର 2002 ରେକର୍ଡ ରହିଛି 

ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସମସ୍ତ ନିଲମ୍ବିତ ପୋଲିସକୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହାଇସ୍କୁଲ ମାର୍କସିଟ୍ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ପରେ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସିବିଆଇ ଆଲିଗଡ ଜେଲରେ ଥିବା ଚାରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ 8 ଘଣ୍ଟା ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା। ଏହା ସହିତ ଜେଏନ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ସୋମବାର ସକାଳ 11ଟାରେ ଆଲିଗଡ ଜେଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​ଯେଉଁଠାରେ ଜେଲର 4ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସନ୍ଦୀପ, ରବି, ରାମୁ ଏବଂ ଲବକୁଶ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ 

ସିବିଆଇ ଦଳ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜେଲରୁ ବାହାରିଥିଲେ। ସିବିଆଇ ଦଳର ବହୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ହାତରେ ଏହି ମାମଲା ସହ ଜଡିତ ଦଲିଲ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା।

ମହିଳା ଡିଏସପି ସୀମା ନିଜେ ସିବିଆଇ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ଅନେକ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ସିବିଆଇ ଦଳ ଆଲିଗଡର ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପହଞ୍ଚି ସେଠାରେ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। ପୀଡିତାଙ୍କୁ ହାଥରସ ପରେ ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା।

ଯେହେତୁ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ହାଥରସ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲା, ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଥିଲା। ପୀଡିତାଙ୍କ ଭାଇ, ବୋହୂ, ବାପା ଏବଂ ମାଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଅନେକ ଥର ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପରିସର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ବିକ୍ରମ ଛଦ୍ମନାମ ଛୋଟୁ ରହିଥିଲା 

ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ବିକ୍ରମ ଛଦ୍ମନାମ ଛୋଟୁଙ୍କୁ ଦୁଇଥର ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅନେକ ଥର ଯାଞ୍ଚ କରିଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment