ରୂପ ବଦଳାଉଛି କରୋନା, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା କରୋନାର ନୂଆ ଲକ୍ଷଣ
Khabar Odisha:Coronas-pattern-changed-in-Ahmedabad
ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ନଭେମ୍ବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ମହାମାରୀ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗରେ ଗୁଜୁରାଟର ସ୍ଥିତି ଦିନକୁ ଦିନ ସଙ୍ଗୀନ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଗୁଜୁରାଟର ପ୍ରମୁଖ ସହର ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଅବସ୍ଥା ଆହୁରି ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନାର ଏକ ନୂଆ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଏଠାରେ ଯଦି ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ କରୋନା ରୋଗରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଗତ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଗୁରୁକୁଲ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏହିପରି 5 ଟି ପରିବାରରେ ଏଭଳି ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯେଉଁଠାରେ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ପଜେଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି |

ଏହି ମାମଲା ଅହମ୍ମଦାବାଦର ପାଲଡି ଅଞ୍ଚଳର । ଗତ 3 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ, ଏହିପରି 5 ଟି ପରିବାର ମିଳିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ କେବଳ ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଥମେ ପଜେଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରିବାରର ସମସ୍ତଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜେଟିଭ ଆସିଥିଲା | ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ପରିବାରର ସମସ୍ତ 24 ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜେଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି ।

କରୋନା ଜୀବାଣୁରେ ଏହି ନୂତନ ପ୍ରକାରର ଲକ୍ଷଣ ଅଧିକ ମାରାତ୍ମକ ବୋଲି ବରିଷ୍ଠ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନେ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି | ଏହି କାରଣରୁ, ବର୍ତ୍ତମାନେ ଘରେ ଆଇସୋଲେସନ ରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମେ ଜଣେ ଲୋକ କରୋନା ପଜେଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ତା ଘରେ ନିଜକୁ ସେଲଫ୍ ଆଇସୋଲେସନ କରି ରଖିବା ଭଳି ସୁବିଧା ରହିଥିଲେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ନିଜକୁ ଘର ମଧ୍ୟରେ ହି ଆଇସେଲେସନ କରି ରଖୁଥିଲେ ହେଲେ, ଯାହାଫଳରେ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟମାନେ ଏହାର ଯତ୍ନ ନେଇପାରିବେ ଏବଂ ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଆରାମରେ ରହିପାରିବେ | ତେବେ, ସମଗ୍ର ପରିବାର ସକରାତ୍ମକ ଥିବାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଘର ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇ ରହିବା ବା ଆଇସୋଲେସନ ରହିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନେ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି |

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment