ଆମେରିକାରେ ହାହାକାର ପରିସ୍ଥିତି, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 1 ଲକ୍ଷ 87 ହଜାର ନୂଆ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ
Khabar Odisha:In-the-last-24-hours-187000-new-corona-patients-have-been-identified
ୱାଶିଂଟନ, ନଭେମ୍ବର ୨୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

 ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଏକ ନୂଆ ତରଙ୍ଗ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଠାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଏକ କୋଟି କୋଡିଏ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଲାଣି । ଛଅ ମାସ ପରେ ଆଜି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ 2000 ରୁ ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 2,013 ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ମେ 7 ତାରିଖ ଦିନ, 2177 ଜଣ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 1 ଲକ୍ଷ 87 ହଜାର ନୂତନ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ଆମେରିକାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ ଭାବରେ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 46 ହଜାର ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ 584 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥି ସହିତ, ତୃତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ ଭାବେ ବ୍ରାଜିଲରେ କରୋନାରେ 35 ହଜାର ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ 644 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ଆମେରିକା, ଭାରତ ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସର୍ବାଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ଦୁନିଆର 47 ପ୍ରତିଶତ କରୋନା ମାମଲା ଏହି ତିନୋଟି ଦେଶରେ ରହିଥିବାବେଳେ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରତିଶତ ମଧ୍ୟ 41 ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ଏହି ତିନୋଟି ଦେଶରେ କରୋନାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଏଥି ସହିତ, ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ପାଞ୍ଚ କୋଟି 72 ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି ଏବଂ 13 ଲକ୍ଷ 64 ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରୋଗୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

20 ନଭେମ୍ବର ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 1 କୋଟି 20 ଲକ୍ଷ 63 ହଜାରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 2 ଲକ୍ଷ 58 ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଭାରତରେ 90 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 32 ହଜାର ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ବ୍ରାଜିଲରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା 59 ଲକ୍ଷ 83 ହଜାର, ଏଠାରେ ଏକ ଲକ୍ଷ 68 ହଜାର ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment