ବୃତ୍ତିଗତ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପୋର୍ଟାଲ ଲଞ୍ଚ କଲେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର, ଉପକୃତ ହେବେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
Khabar Odisha:The-Punjab-government-will-benefit-one-million-students-by-launching-a-vocational-guidance-portal

ପଞ୍ଜାବ, ନଭେମ୍ବର ୧୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜ୍ୟର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବୃତ୍ତିଗତ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ଦେବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ପଞ୍ଜାବ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ପରଗେଟ୍ ସିଂ ସୋମବାର ଏକ କ୍ୟାରିୟର ପୋର୍ଟାଲ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି। ପଞ୍ଜାବର ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ପଛରେ ଗୋଟିଏ ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି କ୍ୟାରିୟରର ସଠିକ ବିକଳ୍ପ ବାଛିବାରେ ଅକ୍ଷମତା ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏଠାରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କହିଛନ୍ତି। ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ କ୍ୟାରିୟର ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଚମତ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ ବୋଲି ସିଂ କହିଛନ୍ତି।

ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକର ଅଂଶ ଭାବରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଅନଲାଇନ୍ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ, ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ଏବଂ ବୃତ୍ତି ବିଷୟରେ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିବାରେ ଏହି ପୋର୍ଟାଲ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମନ୍ତ୍ରୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଘରେ ବସି କ୍ୟାରିୟର କାଉନସେଲିଂ, ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଏବଂ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି କ୍ଷେତ୍ର ବିଷୟରେ ଆବଶ୍ୟକ ସୂଚନା ପାଇବେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment