ଶାଶୁ ଘର ସାମ୍ନାରେ ବୋହୁ ବିକ୍ଷୋଭ ଘଟଣା: ଭଡା ଘରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ସାତ ଦିନ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ କୋର୍ଟ
Khabar Odisha:Tapaswini-protest-in-front-of-mother-in-laws-house-Court-orders-her-husband-to-stay-with-her-husband-for-seven-days

ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଡିସେମ୍ବର ୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଶାଶୁ ଘର ସାମ୍ନାରେ ବିକ୍ଷୋବ କରୁଥିବା ତପସ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ସାତ ଦିନ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମପୁର ସବ-ଡିଭିଜନାଲ ଜୁଡିସିଆଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ (ଏସଡିଜେଏମ)କୋର୍ଟ । ତପସ୍ୱିନୀ ଦାଶଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏକ ପିଟିସନର ଉତ୍ତରରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସୁମିତ ସାହୁଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ବିବାହକୁ ଆଇନଗତ କରିବାକୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କୁ ସମ୍ମାନର ସହ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ପକ୍ଷର ଯୁକ୍ତି ଶୁଣିବା ପରେ କୋର୍ଟ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଆସ୍କାସ୍ଥିତ ଏକ ଭଡା ଘରେ ସାତ ଦିନ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆସ୍କା ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନର ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ଭଡା ଘରେ ରହିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ରହଣି ସମୟରେ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟ କିମ୍ବା ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କୋର୍ଟ ଏହାର ରାୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ରହଣି ସମୟରେ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଔଷଧ ଭଳି ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ତପସ୍ୱିନୀ ଦାଶଙ୍କ ଓକିଲ ପ୍ରଦୀପ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି। ସାତ ଦିନ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ସେମାନେ ପୁନର୍ବାର କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ।

ବ୍ର୍ରହ୍ମପୁରରେ ତପସ୍ୱିନୀ ସୁମିତଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଏକ ବସିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ ଦିନ ଛାଡି ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ତେବେ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟେ କୋର୍ଟରେ ଆଇନଗତ ଭାବରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବିବାଦ ପରେ ଅଲଗା ରହିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment