ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ହେବା ସ୍ଥିର, କିଛି ସମୟ ପରେ ହେବ ନାମର ଘୋଷଣା
Khabar Odisha:Sports-cricket-odisha-bcci-will-hold-a-press-conference-today-at-7-to-announce-indian-cricket-team-head-coach
ମୁମ୍ବାଇ,ଅଗଷ୍ଟ୧୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଶୁକ୍ରବାର ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକ ଓ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ।  କାରଣ ଏହି ଦିନ ଭାରତର ନୂତନ କୋଚିଂ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଘୋଷଣା  କରାଯିବ। ଭାରତର ପ୍ରଥମ ବିଶ୍ଵକପ୍ ବିଜେତା ଦଳର ଅଧିନାୟକ କପିଲ ଦେବଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ଭାରତୀୟ ଦଳର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍, ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍, ବୋଲିଂ କୋଚ୍ ଓ ଫିଲ୍ଡିଂ କୋଚଙ୍କ ନାମ  ଚୟନ କରିବେ। ବିସିସିଆଇ ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ଓ ସହାୟକ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ କପିଲ ଦେବଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ଭାରତୀୟ ଦଳର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍, ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍, ବୋଲିଂ କୋଚ୍ ଓ ଫିଲ୍ଡିଂ କୋଚଙ୍କ ନାମ  ଘୋଷଣା କରି ପାରନ୍ତି। ଏମିତିରେ ମିଡିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଖବର ମୁତାବକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ  ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ଦାୟିତ୍ଵ ମିଳିବା ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିଛି। ସେହିଭଳି ବୋଲିଂ କୋଚ୍ ରୂପେ ଭରତ ଅରୁଣଙ୍କୁ ନିଜ ପଦରେ ଜାରି ରଖାଯାଇପାରେ, ମାତ୍ର ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍ ଓ ଫିଲ୍ଡିଂ କୋଚରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ।

ରୋବିନ ସିଂହ କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ସମ୍ମୁଖରେ ହେଲେ ଉପସ୍ଥିତ

ମୁମ୍ବାଇରେ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ରୋବିନ ସିଂହ କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ସମ୍ମୁଖରେ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇଥିଲେ। ରୋବିନ ଆଇପିଏଲରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଦଳର କୋଚ୍ ରହି ସାରିଛନ୍ତି। ଆଜି ଭାରତୀୟ ଦଳର ସହକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା ହେବ। ସହାୟକ କର୍ମୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ ସାକ୍ଷାତକାର ନେଉଛନ୍ତି।

ଏହା ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍ ମାଇକ ହେସନ ମୁମ୍ବାଇ ବିସିସିଆଇ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ୍ ପଦ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ହୋଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ସମ୍ମୁଖରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ। କୋଚ୍ ପଦ ଚୟନ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଏକ ମାପଦଣ୍ଡ ରଖିଛି। ସେହି ଅନୁସାରେ ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ଅତି କମରେ ୩୦ ଟେଷ୍ଟ ଓ ୫୦ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ଜରୁରୀ। ମାତ୍ର ମାଇକ୍ ହାସନଙ୍କ ମାମଲାରେ ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଛି। ହାସନ କେବେ ବି ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାନ୍ତି, ତଥାପି ସେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ଅନେମ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳତା ଦେଇଛନ୍ତି। 

Subscribe

National International State Sports Entertainment