ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡକୁ ଲାଗିଲା ଝଟକା, ଜାନୁୟାରୀରେ ହେବାକୁ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲା ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ
Khabar Odisha:PCB-may-face-a-big-setback-this-team-decided-to-postpone-tour-to-Pakistan
ଲଣ୍ଡନ, ନଭେମ୍ବର ୧୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ସିରିଜ୍ କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ନେଇ ବିଚାର କରୁଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନାର ପ୍ରକୋପ ବଢୁଥିବାରୁ ଅଧିକାଂଶ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳି ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛୁକ ନଥିବା ନେଇ ଇସିବି କୁ ଜଣାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଏହା ସହ କରୋନା କାଳରେ ଅର୍ଥନୀତି ବୁଡିଯାଇଥିବାରୁ ଏହି ସିରିଜ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରାୟୋଜକ ମିଳୁନାହାଁନ୍ତି । ଏହା ସହ ଆଗକୁ ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଭାରତରେ ଆୟୋଜନ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ତା ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ନେଇ ଇସିବି ଚିନ୍ତା କରିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତକୁ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଆୟୋଜନ କରିବା ନେଇ ଇସିବି ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡକୁ କହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ଯଦି ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ନ ଆସେ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଟ ପ୍ରବଳ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ସିରିଜ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅକ୍ଟୋବର 2021 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇପାରିବ, ଯାହା ପରେ ଭାରତରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଯଦିଓ ଏହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଇସିବି ଏହାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରନାହିଁ |

ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, 'ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳକୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଭାରତରେ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କିଛି ଟି -20 ଖେଳାଳି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବିଗ୍ ବାସ୍ ଲିଗରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ।

ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି 'ଏହା କେବଳ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ହେବ ଏବଂ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ କରାଚିରେ ଖେଳାଯିବ | କରୋନା ପାଇଁ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ବିମାନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳକୁ ଆଣିବା ଏବଂ ଦୁବାଇରେ ଏକ ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ କରି ରହିବା ଇଂଲଣ୍ଡ ବୋର୍ଡ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମହଙ୍ଗା ହେବ ବୋଲି ଅଧିକାରୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି |

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ପାକିସ୍ତାନ ବୋର୍ଡ ସହ ଏ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଛୁ ଦୁଇ ବୋର୍ଡ ମିଳିତ ଭାବେ ଏହି ସିରିଜକୁ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯାହାଦ୍ୱାରା ଇଂଲଣ୍ଡ ଟି -20 ଦଳ ଭାରତ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଖେଳିପାରିବ | ଇଂଲଣ୍ଡ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ 2005 ମସିହାରେ ପାକିସ୍ତାନରେ କୌଣସି ସିରିଜ ଖେଳିଥିଲା ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment