ଟୋକିଓରୁ ଫେରି ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ନିଜ ରାକେଟକୁ ଉପହାର ଦେଲେ ପ୍ରମୋଦ ଭଗତ
Khabar Odisha:On-his-return-from-Tokyo-Pramod-Bhagat-gifted-Tendulkar-with-his-rocket

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଟୋକିଓରୁ ଦେଶକୁ ଫେରିବା ପରେ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ସ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ପ୍ରମୋଦ ଭଗତ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ସଚିନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ରାକେଟକୁ ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ସେ ଫାଇନାଲରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ତେନ୍ଦୁଲକର ତାଙ୍କୁ ଏକ ଟି-ସାର୍ଟରେ ତାଙ୍କ ଅଟୋଗ୍ରାଫ୍ ସହିତ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମଜୀବନୀ ପୁସ୍ତକ ଦେଇଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ପ୍ରମୋଦ କହିଥିଲ ଯେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଆଇକନିକ କ୍ରିକେଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କଠାରୁ ଚାପ ସମୟରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଖେଳିବା ଶିଖିଥିଲେ । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଟୋକିଓରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ସ ବ୍ୟାଡମିଟଂନ ଫାଇନାଲରେ ଗ୍ରେଟ୍ ବ୍ରିଟେନର ଡାନିଏଲ୍ ବେଥେଲଙ୍କ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ଖେଳ ଜିତି ଭାରତ ପ୍ରଥମ ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ସ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜିତିଥିଲା ଭଗତ।

ପ୍ରମୋଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ପିଲାଦିନେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିଲି । ସେହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆମେ ଡୋର୍ଡର୍ସନ୍ ଉପରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଦେଖୁଥିଲୁ ଏବଂ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଶାନ୍ତ ବ୍ୟବହାର, ସେ ନିଜକୁ କିପରି ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ମୋ ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥିଲା ବୋଲି ଭଗତ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି।

 pic.twitter.com/KdssKlFqij

 ଏହା ପରେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ଅନୁସରଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲି। ତାଙ୍କର କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମୋତେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କଲା । ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କଲି, ମୁଁ ସମାନ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅନୁସରଣ କଲି ଏବଂ ଏହା ମୋତେ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ସମେତ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କିଛି ସ୍ମରଣୀୟ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କଲା । 

 “ମୁଁ ସବୁବେଳେ ସଚିନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇଥିଲି, ପିଲାଦିନରୁ, ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିଲି ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଥିଲା । ସେ ମୋତେ ଜୀବନ ଏବଂ ଖେଳର ସନ୍ତୁଳନ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ଏହା ଏକ ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହେଲା। ”

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment