ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ଚତୁର୍ଥ ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଦେବା ସହ ନିଜ ନାଁରେ ଆଉ ଏକ ବିରଳ ରେକର୍ଡ ଯୋଡିଲେ ଏମଏସ ଧୋନି
Khabar Odisha:MS-Dhoni-adds-another-rare-record-to-his-name-by-giving-fourth-Chennai-Super-Kings-title-to-Chennai-Super-Kings

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୬(ଖବର ଓଡିଶା): ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନିଜ ଦଳ ପାଇଁ ଚତୁର୍ଥ ଟ୍ରଫି ଜିତିବା ସହିତ ଏକ ବିରଳ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରଥମ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ୩୦୦ ତମ ମୁକାବିଲା ଖେଳିଥିଲେ । ଧୋନିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ତାଲିକାରେ ଡାରେନ୍ ସାମି (୨୦୮) ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି ଯିଏକି ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଟି -୨୦ ରେ ଦଳ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିଛନ୍ତି। ଧୋନିଙ୍କ ପାଇଁ ସିଏସକେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନବମ ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲ୍ ମୁକାବିଲା ମଧ୍ୟ କେଳି ସାରିଛନ୍ତି ।

ଆମେ ପ୍ରାୟ ୨୦୦୫-୦୬ ମସିହାରେ ଟି -୨୦ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ଖେଳ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଟି -୨୦ ଖେଳ ଖେଳିଛି" ବୋଲି ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ୪୦ ବର୍ଷୀୟ ଧୋନି ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୨୦୧୦, ୨୦୧୧,୨୦୧୮ ଏବଂ ୨୦୨୧ରେ ସିଏସକେ କୁ ଚାରୋଟି ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତାଇଛନ୍ତି ।

ଧୋନି ୨୦୨୦ ରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୭ ରେ ଟି -୨୦ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ସେ ମୋଟ ୭୨ ଟି -୨୦ ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅଧିନାୟକ କରି ୪୧ ଟି ଜିତିଥିଲେ ଏବଂ ୨୮ ଟି ହାରିଥିଲେ। ସିଏସକେର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଧୋନି ୨୧୩ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି, ୧୩୦ ରେ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ୮୧ ରେ ହାରିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment