ଭାରତୀୟ ମହିଳା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହରମାନପ୍ରୀତ କୌର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ରଚିଲେ ଇତିହାସ, ବିଗ୍ ବ୍ୟାସ୍ ଲିଗ୍ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ ଦି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମନୋନୀତ
Khabar Odisha:Indian-womens-batsman-Harmanpreet-Kaur-makes-history-in-Australia-Big-Bass-League-Player-of-the-Tournament-selected

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହରମାନପ୍ରୀତ କୌର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ରେନେଗେଡସ୍ ତାରକା ଖେଳାଳି ହରମାନପ୍ରୀତ କୌରଙ୍କୁ ମହିଳା ବିଗ୍ ବ୍ୟାସ୍ ଲିଗ୍ (ଡବ୍ଲୁବିବିଏଲ୍) ପାଇଁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ଲେୟାର ଭାବରେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାରେ ହରମାନପ୍ରୀତ କୌର ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ହୋଇଛନ୍ତି । ୬୬.୫ ହାରରେ ରେନଗେଡ୍ସର ପାଇଁ କୌର ୧୧ ଇନିଂସରୁ ୩୯୯ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ତିନୋଟି ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ରହିଛି ଏବଂ ୧୮ ଛକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ - ଯାହା ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସର୍ବାଧିକ ସର୍ବାଧିକ।

pic.twitter.com/taVXO5ipuw

ସେହିପରି ବୋଲିଂରେ ମଧ୍ୟ ରେନେଗେଡ୍ସର ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ୨୦.୪ ହାରରେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ ସହିତ ୧୫ ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଟି-୨୦ ଅଧିନାୟକ ତାଙ୍କ ଅବଦାନ ପାଇଁ ତିନିଥର ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଘରୋଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରି ସମଗ୍ର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ କ୍ରିଜରେ ନିଜର ଅଭିଜ୍ଞତା ଏବଂ ଶାନ୍ତ ମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୌର ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ପର୍ଥ ସ୍କୋରର୍ସର ଯୋଡି ବେଥ୍ ମୌନି ଏବଂ ସୋଫି ଡିଭାଇନ୍‌ଙ୍କୁ ୨୮ ଟି ଭୋଟରେ ୩୧ ଟି ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିଲେ। pic.twitter.com/dDiMrFU4fu

ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳୀ ଭାବରେ ଚୟନ ହେବା ପରେ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଅତ୍ୟଧିକ ଆନନ୍ଦିତ, ଏହା ବହୁତ ବଡ ସଫଳତା ଯାହା ମୁଁ ହାସଲ କରିଛି। “ମୁଁ ମୋର ଦଳ ଏବଂ ସମସ୍ତ ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତି ବହୁତ କୃତଜ୍ଞ, ସେମାନେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଭଲ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ମୋତେ ବହୁତ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଏକ ଦଳଗତ ପ୍ରୟାସ ଅଟେ - ଦଳ ମୋ ଠାରୁ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ମୁଁ କରୁଥିଲି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment