ଗୁମର ଖୋଲିଦେଲେ ଅରୂପ....ଥାନା ଚାଲିଛି ବିଜେଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ !
Khabar Odisha:Police-station-runs-under-government-decision-said-by-Arup-pattnaik
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଡିସେମ୍ବର ୨୭ ( ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

 ହାଇକମାଣ୍ଡ ଜମିଦାର, ଆମେ ଗୁମାସ୍ତା-ଅରୂପ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, 27 ଡିସେମ୍ବର ()-ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେଡ ନେତା ଅରୂପ ପଟ୍ଟନାୟକ...ଏଥର ବିଜେଡିରେ ଚାଲିଥିବା ଗୁମର ଖୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଅରୂପ  । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ମୋ ପରିବାରରେ ସାମିଲ ନ ହେଲେ କି ବିଜେଡି ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ନ ନେଲେ ଥାନାକୁ ଗଲେ ବନ୍ଧା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା କହି ସରକାରଙ୍କ ଅସଲମୁଖା ଖୋଲିଦେଇଛନ୍ତି ଅରୂପ    । ଅରୂପଙ୍କ ଏପରି ବୟାନ ପରେ ପଦାରେ ପଡିଲା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଓ ଆଇନ୍‌ଶୃଙ୍ଖଳାର ବାସ୍ତବତା । ବିଜେଡିର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମୋ ପରିବାରରେ ସାମିଲ ହୁଅ କିମ୍ବା ବିଜେଡି ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତା ଲୋଡ ନଚେତ ମିଳିବ ନାହିଁ ସରକାରୀ ସୁବିଧା । ଏପରି କଥା କହି ପରୋକ୍ଷରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଅରୂପ  । ବିଜେଡି ନେତା ଅରୁପ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କର ଏପରି କିଛି ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଏବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବିତର୍କ । ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ଆୟୋଜିତ ବିଜେଡି ୨୪ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଦଳର ଗୁମର ଖୋଲିଦେଇଥିଲେ ଅରୂପ  । କେବଳ ଥାନା ନୁହେଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମଧ୍ୟ ସମଦଶା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ଏହି ତୁଙ୍ଗ ନେତା  । ସେ କହିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶାରେ କ୍ୟାନସର ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭଲ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ। ଏପରିକି ଏଠାରେ ରୋଗ ନିରୁପଣ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ। ତେଣୁ କ୍ୟାନସର ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଟାଟାରେ ହେବ  ବିଜେଡିରେ ଚାକର ଉପାଖ୍ୟାନ ପରେ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛି ଗୁମାସ୍ତା ପ୍ରସଙ୍ଗ । ଆଉ ଏହି ଗୁମସ୍ତା ଉପାଖ୍ୟାନର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ମୋ ପରିବାରର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅରୂପ ପଟ୍ଟନାୟକ। ଅରୂପ କହିଛନ୍ତି  ନବୀନବାବୁ ଆମ ଜମିଦାରଆମେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କର ଗୁମାସ୍ତା । ଯାହାକୁ ନେଇ ଶାସକ ଦଳକୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ   । ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ସଦସ୍ୟ ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର ଓ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତରାୟ ଏନେଇ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ଉପରେ  । 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment