କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଦେଶ ବିରୋଧୀ କହିବା ପରେ, କଂଗ୍ରେସ ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ୱଙ୍କୁ ବିଜେପିର ଟାର୍ଗେଟ
Khabar Odisha:BJP-questions-Congress-top-leaderships-silence-over-Amarinders-anti-national-allegations-against-Navjot-Sidhu

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯(ଖବର ଓଡିଶା): ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଇଥିବା ଜାତୀୟ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯୋଗକୁ ଗୁରୁତର ବୋଲି କହିଛି ଏବଂ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ୱଙ୍କ ନିରବତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି।

ରବିବାର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର ପଚାରିଛନ୍ତି ଯେ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ କଂଗ୍ରେସ ଗ୍ରହଣ କରିବ ଏବଂ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ କି?

ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ତାଙ୍କ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ବିରୋଧୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀର ଅଭିଯୋଗ। ବିଜେପି କଂଗ୍ରେସକୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଛି ଯେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା କାହିଁକି ଚୁପ୍ ଅଛନ୍ତି? ବୋଲି ଜାଭଡେକର କହିଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା କହିଛନ୍ତି: “ଭାରତ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସିଦ୍ଧୁ ପାକିସ୍ତାନ ଯାଇ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ବାଜୱାଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବାର ଉଦାହରଣ ଦେଇ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ‘ ଜାତୀୟ ବିରୋଧୀ ’ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment