ଦୁଇ ଦିନିଆ ଚେନ୍ନାଇ ଗସ୍ତରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା, ପରଖିବେ ରାଜନୈତିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି
Khabar Odisha:amit-shah-will-land-in-chennai-for-his-two-day-visit-to-tamil-nadu-today-will-inaugurate-various-developmental-projects
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ନଭେମ୍ବର 20 (ଖବର ଓଡିଶା)

 ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଆଜି ତାମିଲନାଡୁର ରାଜଧାନୀ ଚେନ୍ନାଇରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି   ଶାହା ଏଠାରେ ଅନେକ ବିକାଶମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ଏବଂ ଇକାଇର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ତାମିଲନାଡୁ ବିଜେପି ୟୁନିଟର ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା କର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି   

ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ 2021 ମେ ମାସରେ ତାମିଲନାଡୁରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ  । ତେଣୁ ଶାହାଙ୍କ ଗସ୍ତ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ  । ଚେନ୍ନାଇ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଅମିତ ଶାହା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ପୁଅ ତଥା ଡିଏମକେ ସଭାପତି ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ବଡ ଭାଇ ଏମ ଆଲାଗିରିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ଏହି ବୈଠକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି, କାରଣ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ଆଲାଗିରିର ଏକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଦଳ କେଡିଏମକେ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରେ   

ଆଲାଗିରିଙ୍କ ନିକଟତର ବ୍ୟକ୍ତି କେପି ରାମଲିଙ୍ଗମ୍ ଶନିବାର ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି   ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, 'ଏମ.କେ ଆଲାଗିରିଙ୍କ ସହ ମୋର ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି   ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବି  '

ଶାହା ଏଆଇଅଡିଏମକେ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ.ଜି ରାମଚନ୍ଦ୍ରନ ଏବଂ ଜୟଲଳିତାଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରି ତାଙ୍କର ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିବେ  । ସେମାନେ ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବେ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ମେଟ୍ରୋ ରେଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଚରଣ -3 ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ବିକାଶମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ  । ଶାହା ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଲାନିସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେ ପାନେରସେଲଭାମଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି  । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ତାମିଲନାଡୁ ବିଜେପି ୟୁନିଟ୍ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତିଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରି ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ   

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment