ଦିଲ୍ଲୀ-ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟରେ ଅସମ୍ଭାଳ କରୋନା, ଷ୍ଟାଟସ୍ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ
Khabar Odisha:amid-spike-in-coronavirus-cases-supreme-court-seeks-status-report-to-delhi-maharashtra-gujarat-government
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ନଭେମ୍ବର 23 (ଖବର ଓଡିଶା)

ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଛି  । କିଛି ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ପ୍ରଭାବ କମୁଥିବା ନଜରକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ସାରା ଦେଶରେ ଭୂତାଣୁ  ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 91 ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି  । ଏହି ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟରେ ଦୈନିକ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି  ।  ଏହା ସହିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି  ।  କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁରେ ଶବକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯିବା ନେଇ ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏକ ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା  । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କୋର୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀ, ଗୁଜୁରାଟ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କରୋନା ବଢୁଥିବା ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ଷ୍ଟାଟସ୍ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି  ।

ଜଷ୍ଟିସ ଅଶୋକ ଭୂଷଣ କହିଛନ୍ତି, 'ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଅବସ୍ଥା ଆହୁରି ଖରାପ ହୋଇଯାଇଛି   କରୋନା ବିସ୍ତାର ନହେବା ପାଇଁ ସରକାର କେଉଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଆମେ ବିସ୍ତୃତ ବିବରଣୀ ଚାହୁଁଛୁ । ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରୀ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ସମସ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଳନ କରିଛୁ  ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଛ ସ୍ଥିତି ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି | ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ତଥା ଗୁଜୁରାଟ ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ଷ୍ଟାଟସ୍ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି 

ଏଥି ସହ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ଏହା କେବଳ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ମାମଲା ନୁହେଁ   ନଭେମ୍ବର 15 ରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଏବଂ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଅଧିକ କାମ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ 

ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର 6746 ଟି ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ   ଏହା ସହ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସଂକ୍ରମିତ କରୋନା ସଂଖ୍ୟା 5.29 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି  । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ 121 ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି  । ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି   । ଏହା ସହ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା 8391 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି 

ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ 5753 ନୂତନ କରୋନା ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ    ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆହୁରି 4060 ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି   ଏଥିସହିତ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଆହୁରି 50 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି   ରାଜ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 17,80,208 କରୋନା ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି  । କରୋନାଙ୍କ ସକ୍ରିୟ ମାମଲାରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି 

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ବଢୁଥିବା ବିପଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୁଜୁରାଟର 4 ଟି ବଡ ସହରରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି  । ସୋମବାର ରାତି 9 ଟାରୁ 6 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ରାଜକୋଟ, ସୁରଟ ଏବଂ ଭଦୋଦରା ଠାରେ ଏକ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି  । ଆଜି ସକାଳ 6 ଟାରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଚାରୋଟି ସହରରେ ଦିନରାତି କର୍ଫ୍ୟୁ ଜାରି ରହିଛି    ଗତକାଲି ସିଏମ ବିଜୟ ରୁପାନି ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ କରିଥିଲେ ଯାହା ପରେ ନାଇଟ୍ କର୍ଫ୍ୟୁର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା 

 

 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment