ଦିଲ୍ଲୀରେ ବଜାର ବନ୍ଦ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଦିନକରେ ପ୍ରତ୍ୟାହାର, ପୁଣି ଖୋଲିଲା ଦୋକାନ ବଜାର
Khabar Odisha:The-decision-to-close-the-market-in-Delhi-was-revoked-on-a-daily-basis-and-the-shop-market-was-reopened
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଦିଲ୍ଲୀର ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଦିଲ୍ଲୀର ପଞ୍ଜାବୀ ବାଗ ଏବଂ ନାଙ୍ଗଲୋଇ ବଜାରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନିଆଯାଇଛି। ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଆଦେଶରେ ଲକଡାଉନ୍ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବଜାରକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନିଆଯାଇଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ରାଜଧାନୀରେ ତାଲା ପକାଯିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ସଂକ୍ରମଣ ଅଧିକ ଗୁରୁତର ହେବ, ସେଠାରେ ଲକଡାଉନ୍ ପକାଯାଇପାରିବ।

ଦିଲ୍ଲୀ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରାଧିକରଣ ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପଞ୍ଜାବୀ ବସ୍ତି, ନାଙ୍ଗଲୋଇର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ ଏବଂ ରୋହିଣୀର କିଛି ବଜାରକୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଏବଂ ଶାରୀରିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଠିକ୍ ରୂପେ ଅନୁସରଣ ହେଉନଥିବାରୁ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ପୋଲିସ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନର ସହଯୋଗରେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଥିଲା। ନଭେମ୍ବର ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ମାର୍କେଟ ବନ୍ଦ ରହିବ, କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ବଜାର ବନ୍ଦ ରହିବ ନାହିଁ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment