ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଦରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ପାଟନା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
Khabar Odisha:Patna-court-orders-Tejaswi-Yadav-and-five-others-to-file-a-case-against-him-for-accepting-Rs-5-crore-for-Lok-Sabha-ticket

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯(ଖବର ଓଡିଶା): ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପାଟନା କୋର୍ଟ ଆରଜେଡି ନେତା ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ଏବଂ ମିସା ଭାରତୀଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଅର ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ସିଂଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଏଫଆଇଆର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ତାଙ୍କୁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଭାଗଲପୁରରୁ ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍ ପ୍ରତିଶୃତି ଦିଆଯାଇଛି।

ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ବିହାର କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ମଦନ ମୋହନ ଝା, କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ରାଜେଶ ରାଠୋର ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ୱର୍ଗତ ନେତା ସଦାନନ୍ଦ ସିଂଙ୍କ ପୁଅ ଶୁଭାନନ୍ଦ ମୁକେଶ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ସିଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ୧୮ ରେ ପାଟନା ସିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜାନୁୟାରୀ ୧୫, ୨୦୧୯ ରେ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ, ମିସା ଭାରତୀ, ମଦନ ମୋହନ ଝା, ସଦାନନ୍ଦ ସିଂ ଏବଂ ରାଜେଶ ରାଠୋର ତାଙ୍କଠାରୁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଭାଗଲପୁରରୁ ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ଆହୁରି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଟିକେଟ୍ ନ ପାଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ୨୦୨୦ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀଙ୍କଠାରୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇବେ, କିନ୍ତୁ ସେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ମଧ୍ୟ ଟିକେଟ୍ ପାଇନାହାଁନ୍ତି। ।

ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପରେ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ବିଜୟ କିଶୋର ସିଂ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୬ ରେ କୋଟୱାଲୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପାଟନା ଏସଏସପି ଉପେନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment