ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ଭିସେରା ଓ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କଲା ଏମ୍ସ
Khabar Odisha:Late-Actor-Sushant-Singhs-Visera-and-autopsy-report-handed-over-to-CBI
ମୁମ୍ବାଇ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

 ଦିଲ୍ଲୀର ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (ଏମ୍ସ) ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ ସିବିଆଇକୁ ତଥ୍ୟ ଦାଖଲ କରିଛି। ସିବିଆଇର ଡକ୍ଟର ସୁଧୀର ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ପ୍ୟାନେଲ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଏବଂ ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟର ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ  ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏମ୍ସ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଫଳାଫଳ ସିବିଆଇରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି । ଗତ 40 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସିବିଆଇର ଯାଞ୍ଚ ସହିତ ଏମ୍ସ ପ୍ୟାନେଲର ଅନୁସନ୍ଧାନ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ଏମ୍ସ ପ୍ୟାନେଲର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ଏବଂ ଡାକ୍ତର ମୃତ୍ୟୁର ସାକ୍ଷୀ ଦେବେ।

ପ୍ରକାଶ ଥାଉ ଯେ, ଜୁନ୍ 14ରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ଫ୍ଲାଟରେ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା । ପୋଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କିନ୍ତୁ ଏହା ହତ୍ୟା ବୋଲି ଦାବି କରାଯାଉଛି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ପରେ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସିବିଆଇ ସମସ୍ତ ଦିଗକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛି ।

ସୋମବାର ଏଜେନ୍ସି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ଏହା କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସମସ୍ତ ଦିଗ ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯାଉଛି ଏବଂ କୌଣସି ଦିଗକୁ ଖାରଜ କରାଯାଇନାହିଁ। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାରର ଓକିଲ ବିକାଶ ସିଂ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ସିବିଆଇ ଠାରୁ ନିରାଶ ହୋଇଛି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇବାକୁ ହତ୍ୟା ଘୋଷଣା କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ କରୁଛି । ସେପଟେ ଏମ୍ସର ଅନୁଧ୍ୟାନକାରୀ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଜଣେ ସହଯୋଗୀ କହିଥିଲେ ଯେ ଫଟୋ ଚିତ୍ର ଅନୁସାରେ 200 ପ୍ରତିଶତ ସୂଚାଇ ଦେଇଛି ଯେ ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୁହେଁ, ଗଳା ଦବାଇବା ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏମ୍ସ ତଦନ୍ତ ବିଭାଗର ଜଣେ ପ୍ୟାନେଲର ଜଣେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଏହା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଦାବି ଉପରେ ଡଃ ସୁଧୀର ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରମାଣ ଆଧାରରେ ପ୍ୟାନେଲର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିବ । କେବଳ ଚିତ୍ର ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ସ ଦିଆଯାଇପାରିବ ନାହିଁ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment