ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ର ଇଞ୍ଜିନିଅର ଆଣିଲେ ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ
Khabar Odisha:Hyderabad-engineer-Bring-to-glory-for-the-country

ହାଇଦ୍ରାବଦ୍‌, ଡିସେମ୍ବର ୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ର ୪୩ ବର୍ଷୀୟ ଇଞ୍ଜିନିଅର ରବିକାନ୍ତ ଅଭା । ବିଶ୍ୱରେ ଭାରତର ନାମକୁ ଉଜ୍ୱଳ କରିଥିବାରୁ ବର୍ତମାନ ପୁରା ଦେଶରୁ ଛୁଟୁଛି ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ । 

ଇଞ୍ଜିନିୟର ରବିକାନ୍ତ ଅଭା ବିଶ୍ୱ କୁଇଜ୍ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ -2020 (WQC-2020)  ଜିତି ଭାରତର ନାମକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିଛନ୍ତି । ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରନ୍ତୁ ଯେ ବିଶ୍ୱ କୁଇଜିଂ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଏକ ସମ୍ମାନ ଜନକ ବାର୍ଷିକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା । 

ଏହି ବର୍ଷ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରୁ ୬୬୮ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣକାରୀ ଏହି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍ ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ରବିକାନ୍ତ ଅଭା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପିତା ତଥା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଏପିଭିଏନ୍ ସରମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଥିବା ରବିକାନ୍ତ ଆଇଆଇଟି, ମାଡ୍ରାସ ଏବଂ ଆଇଆଇଏମ୍‌, ଅହମ୍ମଦାବାଦରୁ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସେ ବର୍ତମାନ ସିଙ୍ଗାପୁରର ଏକ ଏମଏସସି କମ୍ପାନୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ।

ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଜ୍ୟପାଳ ତାମିଲସାଇ ସୁନ୍ଦରରାଜଙ୍କ ଉପଦେଷ୍ଟା ସରମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ରବିକାନ୍ତ ଅଭା ଗତ ୨୫ ବର୍ଷ ଧରି କୁଇଜ୍ କରିବାରେ ସକ୍ରିୟ ଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ, ରବିକାନ୍ତ ୨୦୧୮ ଏବଂ ୨୦୧୯ ରେ ଏସିଆ-ପ୍ରଶାନ୍ତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଶ୍ୱ କୁଇଜିଂ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଥିଲେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment