ହାଇ ସିକ୍ୟୁରିଟି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ମାମଲାରେ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଠାରୁ ଜବାବ ମାଗିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
Khabar Odisha:transport-departments-response-on-high-security-number-plate-case
ଭୁବନେଶ୍ୱର ,ସେପ୍ଟେମ୍ବର 28(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ହାଇ ସିକ୍ୟୁରିଟି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍  ଘଟଣାରେ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଠାରୁ ଜବାବ ମାଗିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ । ସମୟସୀମା ବୃଦ୍ଧି କରି ହେବ କି ନାହିଁ ତାହା ଜଣାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଭିତ୍ତିଭୁମି ନଥାଇ ଡ଼େଡଲାଇନ୍ କିପରି କରାଯାଇଛି ବୋଲି ହାଇକୋର୍ଟ ତରଫରୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଛି । ତେବେ ପୁର୍ବରୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ବିରୋଧ କରି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ୨ ବସ୍ ମାଲିକ ।

ସରକାର ଭିତ୍ତିଭୁମି ନକରି ଡ଼େଡ଼ଲାଇନ୍ କରିଥିବା ଜଣାଇଥିଲେ । ତେବେ ଆଜି ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ କରି ପରିବହନ ବିଭାଗକୁ ଜବାବ ମଗାଯାଇଛି । ଆଶନ୍ତା ୩୦ ତାରିଖରେ ଏନେଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣୀ କରାଯିବ ।

ସୁଚନା ଅନୁସାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ କଡ଼ାକଡ଼ି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ହାଇ ସିକ୍ୟୁରିଟି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ କୁ ନେଇ ନୂଆ ନିୟମ ଆସିଛି । ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ସଡ଼କ ପରିବହନ ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ ସୁଚନା ଜାରୀ କରାଯାଇଛି ।

ଆଉ କିଛି ଦିନ ପରେ ହାଇ ସିକ୍ୟୁରିଟି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ପାଇଁ ଚେକିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ହେଲେ ଧାର‌୍ୟ୍ୟ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ବୁକିଂ କରିଥିଲେ ଆପଣ ମାନେ ଫାଇନ୍ ରୁ ବର୍ତ୍ତି ପାରିବେ ।

ଚେକିଂ ବେଳେ ଅନଲାଇନ୍ ବୁକିଂ ସ୍ଲିପ୍ ଦେଖାଇଲେ ଫାଇନ୍ ରୁ ବର୍ତ୍ତି ପାରିବେ । ୧,୩,୪ ରେ ସରୁଥିବା ନମ୍ବର ପାଇଁ ଡ଼େଡ଼୍ ଲାଇନ୍ ୩୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ।

ଏହା ଛଡ଼ା ୫,୬ ଥିଲେ ଡ଼େଡ଼୍ ଲାଇନ୍ ଅକ୍ଟୋବର ୩୧ ତାରିଖ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଧାର‌୍ୟ୍ୟ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ୭ ଓ ୮ରେ ସରୁଥିଲେ ନଭେମ୍ବର ୩୦ ଓ ୯ କିମ୍ବା ୦ରେ ସରୁଥିଲେ ଡ଼ିସେମ୍ବର ୩୧ ରଖାଯାଇଛି ।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଅନେକ ଚାଳକ ଗାଡ଼ି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିନଥିବା ବେଳେ ଏହା ଆଗକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇ ପାରେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment